Ковзанка на Іподромі та “Зимова Країна” на ВДНГ: що пропонують дві найбільші зимові локації Києва

Ковзанка на Іподромі та “Зимова Країна” на ВДНГ: що пропонують дві найбільші зимові локації Києва

Київські зимові розваги в розпалі. Цього сезону дві найпопулярніші локації – льодова арена на Іподромі й тематичний парк “Зимова Країна” на ВДНГ – приваблюють містян та гостей столиці святковим настроєм і масштабними атракціонами.

Гігантська ковзанка на Іподромі

На столичному Іподромі знову відкрили велике зимове містечко під назвою “Ялинка Добра”. Його центральним об’єктом є ковзанка площею 6 тис. кв. м – найбільша в Україні. На цій території розташовані різдвяний ярмарок, зони для фотографування, а також сусідить картинг.
Попри розвішані яскраві ліхтарі та розставлені святкові кіоски, відвідувачі скаржаться, що атмосфера нині не надто весела. Продавці повідомляють, що найбільша ковзанка офіційно ще не працює та запуститься лише за стійких морозів. Утім, поруч уже функціонує менший каток, де активно катаються діти й тренуються професійні фігуристки.

Вхідний квиток для дорослого тут коштує 350 грн, а для дітей і пільговиків – 250 грн. За додаткові 200 грн на годину можна взяти напрокат фігурку-помічника для малечі. На різдвяному ярмарку пропонують традиційні частування: каву, какао, гарячий шоколад, глінтвейн та низку страв – від млинців і хот-догів до чебуреків із мангалу. Ціни стартують від 90 і сягають 300 грн.

Посеред святкового містечка діє резиденція Санта-Клауса. Чоловік, який тут працює, представляється Олександром. За його словами, у вихідні дні відвідувачів значно більше, а в будні – відчутно менше. Тут можна сфотографуватися із Сантою, а за бажанням – зробити благодійний внесок чи передати дитині подарунок, покладений у чарівний мішок.

“Ціни дуже зросли”
Киянка Ірина приїхала на ковзанку з молодшою донькою. Вона зітхає: усе подорожчало, від розваг до харчів. За її словами, із середньою зарплатою інженерки дедалі складніше дозволити сім’ї таке дозвілля. Головним пріоритетом для неї є троє дітей, а для нормального життя їм потрібен мир і стабільність.
“Про можливе перемир’я з РФ навіть чути не хочу, – каже Ірина. – Воно лише затягне війну. Мій син уже відслужив. Не хочу, щоб його знову мобілізували. А що роблять чиновники зі своїми захмарними зарплатами – взагалі не вкладається в голові. Ті, хто справді розуміється на військовій справі, сидять у тилу, а звичайних людей посилають на фронт.”

Поруч біля фудкортів зустрічаємо 25-річного Владислава, керівника філії з продажу автотоварів. Він згадує, що востаннє був тут 2020-го, й відтоді локація змінилася на краще. За політичним життям хлопець слідкує не надто пильно, але переконаний, що на майбутніх виборах голосував би за кандидата-дипломата, бо вважає, що президент має бути обізнаним у міжнародних переговорах.
Влад не має ні “броні”, ні відстрочки й морально готується до можливого призову, якщо посилиться загроза столиці. “Сподіваюся, цього не станеться, – каже він, – але готовий добровільно стати на захист Києва.”

“Зимова Країна” на ВДНГ

Зимовий парк розваг на ВДНГ – це цілий тематичний комплекс, який щорічно змінюється й оновлюється. Цьогоріч локація відзначає 10-річчя: відвідувачів зустрічають велика новорічна ялинка зі сценою, яскрава карусель, різноманітні атракціони та атмосферні фотозони.
Найбільше людей прямує до ковзанки на відкритому повітрі площею 2,5 тис. кв. м. Увечері тут особливо гарно завдяки підсвітленим гірляндам. Квиток коштує 390 грн, пільговий – 270 грн. Дітям до 4 років катання безкоштовне. На ковзанці катається багато молоді, тоді як дорослі найчастіше спостерігають із-за огорожі, намагаючись вчасно сфотографувати своїх малюків.

“Головне – результативний мир”
33-річний Євгеній приїхав із Київщини. Каже, що обрав цю локацію, аби розважити дітей, але нарікає на високі ціни на дитячі іграшки. Чоловік зізнається: зимові свята святкують без розмаху, адже настрій усім псує війна. Щодо прогнозів на припинення вогню 2025 року він каже: “Миру всі хочуть, але треба, щоб він був результативним. Просто призупинити війну – це нічого не вирішить, якщо немає перемоги на наших умовах. Інакше війна може повернутися знову.”

Поруч працюють гірки для катання на тюбінгах, екстремальні атракціони, VR-кімнати й автодром. Ціни коливаються від 200 до 300 грн за квиток, для військових діє знижка 50 грн. Також можна скуштувати різноманітну їжу: від смаженого м’яса до кондитерських смаколиків. Ребра на вогні обійдуться в 329 грн за 400 г, глінтвейн – від 130 грн, мариновані овочі – 162 грн.

Нова “Тепла алея” та затишна атмосфера

Окремої уваги заслуговує нова локація – “Тепла алея”. Вона обігрівається, має лавки з пледами та вогнище, де можна підсмажити маршмелоу. Тут можна знайти різноманітні ресторани, зокрема азійської кухні, де локшина з морепродуктами коштує 350 грн, а гостра капуста – 150 грн.

29-річний Олег гуляє тут із мамою, яка приїхала із Запоріжжя. Він каже, що за вечір на двох можна витратити близько двох-трьох тисяч гривень, якщо сходити на кілька атракціонів і щось смачне з’їсти. Чоловік працює в столиці вже понад десять років, проте зізнається, що війна вплинула на його психологічний стан і загальне відчуття безпеки.

“Сидіти вдома три роки через вибухи і ракети – не варіант, – ділиться Олег, – тож я вирішив, що потрібно дозволяти собі бодай трохи розваг. Друзі, які зараз у війську, кажуть: “Живіть своїм життям, бо завтра може трапитися все, що завгодно.””

Мати Олега, пані Світлана, додає, що в Запоріжжі панує депресивна атмосфера та часті обстріли, а конкретної підтримки від місцевої влади вони не бачать.

Погляд у 2025-й

Багато опитаних відвідувачів ВДНГ припускають, що війна може затягнутися надовго, і сподіваються на дипломатичні рішення. Частина людей каже, що хотіли б повернути окуповані території виключно мирним шляхом – аби зменшити втрати серед цивільних і військових. Водночас чимало тих, хто вірить у необхідність продовжувати оборону, вважаючи, що без перемоги будь-яке “перемир’я” стане лише паузою.

На фоні яскравих вогнів і дитячого сміху відвідувачі “Зимової країни” та ковзанки на Іподромі показують дві сторони нинішнього життя України: з одного боку, прагнення до нормальності й радощів навіть у скрутні часи, а з іншого – втома від війни, економічні труднощі й суперечки про те, як краще будувати майбутнє.