Група данських і швейцарських вчених випадково відкрила острів розміром 30 на 60 метрів біля узбережжя Гренландії. За їх словами, це – найближчий до Північного полюса клаптик суші. Острів утворився в результаті зсуву пакових льодів – глобальне потепління не має до цього прямого відношення.
Детальніше про це розповідає Час-Дій.
Шестеро вчених на вертольоті вилетіли на острів Оодаак, виявлений в 1978 році. Дослідники хотіли знайти там нові організми, які адаптувалися до життя в екстремальних умовах.
“Ми не побачили Оодаак, коли в повітрі досягли його координат. Карти для цієї частини планети не дуже точні. Ми почали шукати острів. Через кілька бентежних хвилин ми приземлилися на дивну купу бруду. Там не було рослин, тільки гравій, а навколо – лід. Не дуже привітне місце”, – розповів BBC учасник експедиції Мортен Раш.
Повернувшись додому, після консультації з географами вчені зрозуміли, що побували на невідомому острові в 780 метрах на північний захід від Оодаака.
“З наукової точки зору наше відкриття не має великого значення. Але приємно усвідомлювати, що я – один з шести людей, який забруднив чоботи в самій північній точці світу”, – заявив Раш.
Вчені рекомендують назвати виявлений клаптик суші Qeqertaq Avannarleq. У перекладі з гренландського це означає “найпівнічніший острів”.