Аматори знайшли скарб давнього народу

У південно-західній частині Англії двоє ентузіастів із металошукачами натрапили на унікальну знахідку, яку вже визнано національним скарбом.

Їхнє відкриття викликало інтерес по всій країні, передає Heritage Daily.

Подія сталася у Західному Вілтширі під час зустрічі, організованої 9-ю регіональною групою пошуковців.

Пол Гулд провів більшу частину дня безрезультатно, але дорогою до машини отримав сильний сигнал. На глибині ґрунту він знайшов прикрашений гранатами золотий предмет, який пізніше виявився сплюснутим перснем.

Неподалік ще один учасник Крістофер Філіпс виявив іншу річ. Це була золота голова ворона, тонко інкрустована філігранню з гранатовими очима. Дзьоб був виконаний з великою деталізацією, аж до чітко промальованих ніздрів.

Через схожість знахідок і невелику відстань між ними організатори зупинили пошуки. Вони одразу повідомили місцевого фахівця зі знахідок у Вілтширі.

Обидва артефакти, за попередніми оцінками, походять з VI-VIII століть. Гранати в ті часи часто використовували в англосаксонських прикрасах, а образ ворона мав глибоке значення.

У традиціях англосаксів і скандинавів круки асоціювалися з долею та смертю. Їх зображали на полі бою серед загиблих, і такі мотиви іноді траплялися в елітних скарбах, як-от Саттон-Ху чи Стаффордшир.

Дослідники припускають, що ці предмети могли бути частиною церемоніального посуду для пиття або оздобленням шолома. Їхній вигляд свідчить про вплив як англосаксонської, так і скандинавської культури.

Зараз об’єкти проходять докладний аналіз. Археологи вважають їх важливим свідченням про майстерність і вірування раннього середньовіччя.

Ця знахідка підтверджує, що в глибинах британського ґрунту досі приховано багато невідомих сторінок історії.

У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам’яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.