Як за лічені хвилин відмити плиту від жиру: найдешевший спосіб без хімії

Головна Сторінка » Як за лічені хвилин відмити плиту від жиру: найдешевший спосіб без хімії

Повернути плиті чистоту та блиск без агресивної хімії можна за лічені хвилини. Щоб ваша плита знову виглядала як нова, знадобиться сода та лимон.

Ці прості інгредієнти, які майже завжди є під рукою. Вони ефективно справляються з жиром і нагаром, розчиняють навіть найстаріші забруднення.

Як діє сода та лимон

Сода діє як м’який абразив, який не пошкоджує поверхню, а лимонна кислота розчиняє навіть старі плями жиру. Щоб очистити плиту, достатньо зволожити її поверхню, щедро посипати содою і втерти її половинкою лимона. При реакції кислоти з содою утворюється піна, яка буквально розʼїдає забруднення. Через 1-2 хвилини залишки потрібно змити теплою водою.

Для решіток і складніших поверхонь приготуйте пасту з соди та лимонного соку – консистенція має нагадувати сметану. Нанесіть пасту на решітки, залиште на п’ять хвилин, потім обережно потріть щіткою і сполосніть.

Газові конфорки можна замочити в теплій воді з додаванням соку одного лимона і трьох столових ложок соди. Через десять хвилин нагар змивається без зусиль.

Якщо у вас склокерамічна плита, дійте ще делікатніше. Змішайте соду з водою у рівних пропорціях, нанесіть кашку на поверхню і протріть долькою лимона. Після обробки змийте залишки та витріть насухо – плита знову засяє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позбудетесь жиру за 20 хв: як відмити витяжку за допомогою одного фрукту

Не використовуйте лимон на пофарбованих металевих частинах – кислота може пошкодити покриття. Якщо плита дуже стара і забруднення вʼїлися в поверхню, залиште соду на ніч, а зранку просто протріть вологою тканиною.

Цей спосіб ефективний для духовки – просто нанесіть суміш соди та лимонного соку на стінки, залиште на 20 хвилин і змийте водою.

Регулярне протирання плити содовим розчином – 1 ст. ложка на склянку води раз на тиждень – допоможе уникнути накопичення жиру.

За витяжкою треба правильно доглядати. Забруднена жиром – може спричинити пожежу.

Над газовою плитою чистять раз на місяць. Над електричною – раз на півроку. Найчастіше очищають засобами для посуду чи харчовою содою.