Ароматна, яскраво-червона і з легкою солодкуватістю – саме такою ми знаємо паприку.
Ця популярна приправа додає стравам не лише смаку, а й апетитного вигляду.
Та не всі здогадуються, що паприка – це не окрема рослина, а спеціально висушені й перемелені плоди певних сортів солодкого або гострого перцю. І від того, з якого саме перцю її виготовлено, залежить і колір, і смак, і навіть гострота цієї спеції.
У пості австралійської харчової компанії Nutraorganics пояснили, що паприка – це не якась особлива рослина, а звичайний перець, який був висушений, пише IFL Science.
Паприка виробляється з подрібнених солодких і м’яких перців. Гостріші сорти перцю були привезені в Європу іспанськими дослідниками Америки. Згодом європейці виводили все більш м’які сорти рослини, домагаючись солодшого смаку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярна спеція втрачає свій смак: виробники скорочують виробництво і шукають нові сорти
Перці, які використовують для паприки, незважаючи на схожість за солодкістю і м’якістю та приналежність до одного сімейства, довші й тонші, ніж болгарські перці, які продають, наприклад, у США. Гостріші різновиди паприки містять як чилі, так і солодкі сорти перцю, але в Угорщині – де паприка стала національною пряністю – в основному використовують солодкий варіант.
Американець Ед Каррі виростив найгостріший перець чилі у світі. Його назва Pepper X і він ще більш гостріший, ніж сорт “Каролінський жнець”, який тримав першість “пекучості” 10 років.
З’їсти цей перець наважуються одиниці. Особливо, коли бачать, які муки переживають ті, хто його скуштував.