У ранньосередньовічному слов’янському поселенні в Люблінському воєводстві Польщі знайшли рідкісну срібну фігурку.
Також їм вдалося виявити кілька сотень фрагментів кераміки, наконечники списів і стріл, елементи одягу та прикраси, повідомляє Nauka w Polsce.
Знахідка двох денаріїв підказала вченим, що поселення проіснувало до початку XI ст, а не було закинуто в X ст, як вважалося раніше.
Вчені з Інституту археології та етнології Польської академії наук під керівництвом Лукаша Меховича провели дослідження на території городища у селі Ходлік.
Антропоморфну срібну фігурку висотою близько 5 см назвали найцікавішою знахідкою. Мехович зазначив, що людину зобразили зі складеними на грудях долонями. Вона може щось тримати в руках. Вираз обличчя не зберігся, проте добре видно пальці ніг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли унікальні срібні монети, яким понад 100 років
Фігурку знайшли на глибині близько 20 см в культурному шарі, що належить до раннього Середньовіччя. Призначення цього предмета вчені встановити не змогли.
Біля Жовкви Львівської обл. археологи виявили знахідки епохи енеоліту й ранньозалізної доби. Два давні поселення розташовані в межах будівництва дороги. Дослідники виявили фрагменти ліпного посуду й крем’яні вироби епохи енеоліту. Знайшли монети австрійського періоду.