Росія може вдатися до провокацій в Україні – Блінкен

Головна Сторінка » Росія може вдатися до провокацій в Україні – Блінкен

Росія може вдатися до провокацій в Україні, щоб використати їх як привід для вторгнення “в надії, що, доки світ зрозуміє трюк, буде надто пізно”.

“Ідея, що Україна може бути агресором у цій ситуації, абсурдна. Це Росія вторглася до України майже вісім років тому, це Росія окупувала Крим, розпалює війну на сході України, не змогла виконати свої зобов’язання за Мінськими домовленостями… Це Росія постійно становить загрозу українській демократії і знову надсилає війська до українських кордонів. Всі ці дії є порушенням українського суверенітету і становлять загрозу для безпеки Європи”, зазначив державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен після зустрічі міністрів закордонних справ Північноатлантичного альянсу, повідомляє “Радіо Свобода”.

Він розкритикував вимоги Росії гарантій нерозширення, які вона висуває Сполученим Штатами та НАТО. На його думку, Москва “намагається сфокусувати увагу на дебатах про НАТО замість сконцентруватися на нагальній проблемі її агресії поти України”.

“Ми не дозволимо відволікти нас від цієї проблеми, тому що те, що відбувається в Україні це не тільки про Україну. Це частина ширшого патерну дестабілізації, небезпечної і часто нелегальної поведінки Росії, яка намагається побудувати сферу впливу з країн, які раніше були під домінуванням СРСР, і не дозволити їм втілити свої демократичні прагнення повністю суверенних, незалежних країн”, вважає голова Державного департаменту.

Також він прокоментував події в Казахстані та звернення казахської влади за допомогою до ОДКБ.

“Один урок із минулої історії: коли у твоєму домі опинилися росіяни, їх буває складно змусити піти”, сказав Блінкен.

Він нагадав про агресію Росії також проти Грузії, причетність до сепаратистського руху в Молдові, а також закиди щодо втручання у вибори (в тому числі в США) та застосування хімічної зброї у Великій Британії. За його словами, ці дії Росії підважують “базові міжнародні принципи”, у тому числі принцип права демократичних країн самостійно обирати своє майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Держдепі США пообіцяли військову допомогу Україні найближчими днями

Франція та Німеччина ініцюють зустріч у нормандському форматі протягом найближчих тижнів. Французький президент також наголосив, що питання розвитку спільних можливостей Європи у сфері безпеки та оборони буде одним із головних напрямків під час головування Парижа у Раді ЄС.