Газпром з 27 липня скоротив постачання газу “Північним потоком-1”.
Обсяг прокачування знизився до 33 млн куб.м на добу. Це 19,41% від максимальної потужності газопроводу, яка становить 170 млн куб.м на добу. Останнім часом газопроводом прокачували по 67 млн куб. м на добу. Це призвело до зростання біржових цін на газ у Євросоюзі. Про реальне скорочення постачання газу з РФ повідомив німецький оператор Gascade.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба різко відреагував на газовий шантаж Путіна щодо Європи
У Газпромі казали, що це сталось через припинення експлуатації ще однієї турбіни Siemens на “Північному потоці”.
Після російського шантажу біржова ціна газу в Європі знову зросла. Вона наблизилася до історичного максимуму і торгується близько $2350 за 1 тис. куб.м.
Українська газотранспортна система може повністю замінити російський “Північний потік-1”. Через Україну можна транспортувати понад 200 млн куб. м газу, що дозволяє збільшити постачання до Європи у шість разів. Але росіяни бронюють лише 109 млн куб. м, а використовують лише 42 млн куб. м.
25 липня стало відомо, що російський Газпром вдвічі скоротить постачання газу до Європи “Північним потоком”, оскільки зупиняє ще одну турбіну. Тепер постачання знизиться до 33 млн куб. м на добу, що становить приблизно до 20% потужності.
Росія не збирається відновлювати постачання газу європейським країнам, як вона зобовʼязалася за контрактами, оскільки РФ оголосила Європі газову війну, заявив президент Володимир Зеленський.
РФ вже постачає газ частково або взагалі не постачає в 12 країн-членів Європейського Союзу. Тому Європа має бути готова до повного зупинення постачання російського газу “рано чи пізно”, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Повністю відмовитися від постачання російського газу в Європу планують не пізніше 2027 року.