Електричне простирадло економить опалення

Головна Сторінка » Електричне простирадло економить опалення

Люди висипаються швидше

 Цю електрогрілку діти подарували позаторік на ювілей, розповідає 62-річна Віра МАРТИНОВА з міста Жашків Черкаської області. Показали, як треба вмикати, змінювати режими. Я боялася, бо проводи в ліжко йдуть. Коли почала користуватися зрозуміла, яка це благодать.

Віра Іванівна два роки користується електричним простирадлом. Воно складається з двох шарів цупкої тканини, між якими пришитий гнучкий нагрівальний шнур. Працює від електромережі. Простирадло кладуть на ліжко, зверху накривають звичайним. На ніч вмикають воно гріє постіль.

 На старості стала більше мерзнути, особливо ноги, продовжує Віра Мартинова. Взимку клала в ліжко поліетиленові пляшки з гарячою водою. Так угрівалася.

Простирадло має два режими роботи: прогрів і ніч. На першому працює потужніше, його вмикають для нагріву постілі перед сном. Другий режим слабший, його залишають на ніч.

 Така річ вигідна, каже Віра Іванівна. По-перше, на цій грілці засинаю швидше, не кручуся. Лягла, одразу розслабилася і заснула, як дитя після купелі. По-друге, ні вночі, ні під ранок не мерзну, яка погода не була б. По-третє, сплю менше і висипаюся. Бо не скручена в клубок, лежу на спині рівно. І головне: з цією грілкою можна не так сильно топити вночі хату. Включила її, лягла, зверху накрилася вовняною ковдрою і можна спати навіть за температури 13 градусів. Під ковдрою теп­ло, і свіжим повітрям дихаю. Грілка економить опалення.

Електропростирадла бувають різні за розміром, потужністю, матеріалом, кількістю режимів роботи. Одинарні коштують від 850 грн.

 Люди не ризикують їх купувати, бояться ураження струмом, говорить 32-річний Сергій Шапошник, консультант столичного магазину медичних товарів. Сучасні простирадла безпечні. Шнури надміцні, гнучкі, напруга всередині від 12 до 24 вольт. Така не вражає людину, навіть якщо шнур порветься.

Пояснює, які складові електричного простирадла на що впливають.

 Перше розмір, розповідає Шапошник. Його беруть відповідно до розміру ліжка. Одинарні на одинарне, подвійні на подвійне. Друге матеріал виготовлення. Бавовна дихає, натуральна, приємніша на дотик. Але швидше брудниться, дорога. Синтетичні простирадла міцніші, дешевші й не так забруднюються. Не раджу переплачувати за бавовну, бо електричне простирадло все одно накривають традиційним.

Електричні простирадла мають від одного до чотирьох режимів роботи.

 Що більше, то краще, продовжує. Але насправді люди користуються одним-двома: ніч і прогрів.

Не радить звертати особливу увагу на колір.

 Все одно простирадла не видно, додає Шапошник. Але білі швидше брудняться, а кольорові можуть із часом линяти.

Простирадло перуть руками. Дорожчі моделі, які мають швидкозйомне реле, можна прати в машинці на делікатному режимі.

 За прямим призначенням простирадлом користуюся з осені по весну, продовжує Віра Мартинова. Але і влітку воно не лежить без діла.

Улітку простирадлом вкриває бутлі з вином так швидше грає.

 Висушую на ньому гарбузове насіння, досушую випрані речі, що не висихають повністю на вулиці. Коли застуджуся, то сплю на теплому. Так одужую швидше.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”