Для покращення ефективності роботи правоохоронного блоку і підвищення рівня економічної безпеки держави необхідно впроваджувати принципи діяльності, засновані на аналітиці та аналізі даних (Intelligence Led Policing). Нині ця методологія використовується у більшості країн ЄС, а також у США.
Про це заявив голова Державної фіскальної служби України Вадим Мельник.
“Intelligence Led Policing (ILP) ставить кримінальний аналіз у центр правоохоронної діяльності. Традиційно правоохоронці працюють, реагуючи на інциденти, що вже сталися. ILP є альтернативою, що дозволяє події прогнозувати та випереджати, і робить це саме на основі комплексного аналізу великих масивів даних”, – пояснив Мельник.
За його словами, застосування методології ILP допоможе ефективніше використовувати ресурси Бюро економічної безпеки (БЕБ), яке має запрацювати наприкінці вересня 2021 року.
“Головне завдання майбутнього бюро – на стратегічному рівні визначити найбільші загрози економіці держави. А також оцінити ризики за ступенем небезпеки, спроможності їм протистояти, виявити власні слабкі місця”, – зазначив голова ДФС.
Як додав Мельник, у підсумку в бюро розумітимуть, куди саме спрямувати основні ресурси, а також швидко і точно плануватимуть правоохоронні заходи для протидії найбільшим ризикам.