Скільки територій РФ захопила з початку року

Скільки територій РФ захопила з початку року

Україна змушена економити боєприпаси та надавати пріоритет обмеженим ресурсам на критичних ділянках фронту.

Із 1 січня по 1 квітня 2024 року Росія захопила приблизно 305 км² території України, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив під час селекторної наради з російським військовим керівництвом 2 квітня, що з початку 2024 року російські війська захопили 403 км² території України”, – йдеться у свіжому звіті.

ISW спостерігав лише візуальні докази того, що російські сили захопили приблизно 305 км² у вказаний період.

Збільшення ризику російського прориву існує в інших, менш забезпечених секторах. Аналітиків непокоїть також загальна нестабільність лінії фронту, попри відносно повільний темп просування армії Росії.

Обмеження матеріальних засобів України також забезпечують гнучкість російських збройних сил у тому, як вони проводять наступальні операції. Це може призвести до з’єднання та нелінійних можливостей для російських збройних сил досягти значних операційних успіхів у майбутньому.

Від початку наступальних операцій Росії у жовтні 2023 року окупанти на фронті захопили 505 кв. км території України.

У період з 1 січня по 28 березня 2024 року російські війська захопили майже на 100 кв. км більше, ніж за останні три місяці минулого року, повідомляв наприкінці березня Інститут вивчення війни (ISW).