Аргентина обрала нового президента: що про нього відомо

Аргентина обрала нового президента: що про нього відомо

У неділю Аргентина обрала новим президентом аутсайдера ультраправих лібертаріанців Хав’єра Мілея.

Новообраний президент вступить на посаду 10 грудня, пише Bloomberg.

“За результатами другого туру виборів Мілей набрав 56% голосів. Його суперник, міністр економіки Серхіо Маса, отримав 44%”, – сказано в повідомленні.

Мілей у виборчій кампанії пообіцяв радикальні зміни, спрямовані на виправлення десятиліть неефективної політики. Ця стратегія знайшла підтримку в населення, яке потерпає від економічних проблем. Економіка Аргентини постраждала від тризначної інфляції, загрозливої ​​рецесії та зростання бідності. У країні найгірша економічна криза за останні 20 років.

“Мілей обіцяє економічну шокову терапію. У його планах відмова від песо на користь долара США і закриття центрального банку. А також радикальне скорочення державних витрат у спробі вивести країну з кризи”, – йдеться у публікації.

“Шокова терапія” Мілея ставить Аргентину на шлях глибокої невизначеності. Деякі економісти попереджають, що доларизація економіки в той час, коли міжнародні резерви вичерпані, може знову привести країну до гіперінфляції.

Тим часом представники Міжнародного валютного фонду закликали наступний уряд швидко перезавантажити економіку, підкреслюючи, що на “поступову політику” немає часу.

Мілей дав найчіткішу, хоча й найризикованішу відповідь на повсякденну реальність стрімкого зростання цін, що є найбільшою проблемою виборців. У своїй промові Маса закликав Мілея зустрітися з президентом Альберто Фернандесом, щоб розпочати “перехідний план” для забезпечення економічної визначеності і встановлення політичного та інституційного напрямку розвитку країни.

Мілей – аргентинський політик, бізнесмен і економіст, депутат парламенту від Буенос-Айреса. Став широко відомим завдяки своїм регулярним виступам на телебаченні, де критикував аргентинських політиків. Раніше він висловлював готовність зустрітися із Володимиром Зеленським у перші місяці свого перебування на посаді президента, а диктатора Володимира Путіна назвав “автократом”.

Мілей рішуче засуджує аборти, прагне пом’якшення законів про зброю і критикує аргентинця папу Франциска.

Раніше він носив бензопилу, що символізувала необхідність скорочень витрат, але в останні тижні відмовився від цього образу, щоб мати імідж помірного політика.

Перемога Мілея може вплинути на торгівлю зерном, літієм та вуглеводнями. Він розкритикував Китай і Бразилію, заявивши, що не матиме справи з комуністами та виступає за зміцнення зв’язків зі США.