Блокування рахунків не буде: ухвалене рішення щодо законопроєкту про мобілізацію

Блокування рахунків не буде: ухвалене рішення щодо законопроєкту про мобілізацію

Комітет з національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України виступив за виключення певної норми з урядового законопроєкту, що стосується мобілізації та внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства.

Цю ініціативу підтримала Ірина Фріз, народна депутатка від політичної партії “Європейська солідарність”. Вона зазначила, що пропоновані зміни передбачали введення обмежень на виїзд за кордон, керування транспортними засобами та блокування банківських рахунків.

За словами Фріз, було подано понад 300 ідентичних правок від різних авторів, які критикували пропозиції уряду через їхні потенційні недоліки та несумісність з законом. В результаті, завдяки рішенню комітету, ці зміни було відхилено.

Важливо зауважити, що 30 січня Кабінет міністрів представив Верховній Раді законопроєкт про мобілізацію, в якому пропонується скасувати строкову військову службу. Вже 7 лютого парламент схвалив цей документ у першому читанні. Цікаво, що народний депутат Ярослав Железняк від “Голос” повідомив про внесення до проекту 4195 поправок.