Чого сьогодні уникати чоловіку та дружині, щоб назавжди залишатись разом

Головна Сторінка » Чого сьогодні уникати чоловіку та дружині, щоб назавжди залишатись разом

24 квітня церква вшановує пам’ять святого Сави і з ним 70 воїнів. Вони відомі у християнській традиції як мученики, які постраждали за свою віру. Життя цих святих відбувалося у часи правління імператора Авреліана в Римі.

Сава Стратилат був воєводою, родом з готів, і славився своєю вірністю Христу. Він відвідував ув’язнених християн, підтримував їх і надавав допомогу зі своїх маєтків. Сава був також відомий своїм життям у чистоті та постництві, мав владу над бісами і здатність виганяти нечисті духи з людей.

Коли на нього поскаржилися імператору, Сава сміливо визнав свою віру перед Авреліаном, відкинувши свій воєнний пояс і воєводський сан. Він був готовий прийняти будь-які муки заради Христа. Саву піддавали тортурам: його били, обпалювали свічками і навіть кинули у бочку з розпеченою смолою, але він залишився неушкодженим завдяки Божій силі.

Це чудо переконало 70 воїнів повірити в Христа, і вони відкрито це визнали. За це вони були негайно страчені і отримали мученицький вінець від Христа. Саву ж кинули до темниці, де він мав божественне видіння і отримав підкріплення. Незважаючи на спроби імператора змусити його відмовитися від віри, Сава залишався непохитним, тому його кинули до річки, де він втопився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Може вбити грозою: що категорично не можна робити на Юрія

Також в цей день згадують святого мученика Євсевія та 40 інших.

Святий мученик Євсевій та 40 інших відомі у християнській традиції як свідки мучеництва святого Георгія Побідоносця. Євсевій був одним з тих, хто спостерігав за тортурами святого Георгія і, бачачи чудесні зцілення, увірував у Христа разом з іншими 40 особами.

Ці люди були кинуті до темниці за свою нову віру, а пізніше їх стратили. Їхній приклад віри та мужності перед обличчям переслідувань став натхненням для багатьох вірян.

Прикмети

Дощить – буде великий урожай жита.

Комарі літають зграєю – до великого урожаю вівса.

На березі з’явилися сережки – можна сіяти овес.

Що не можна робити, а що треба

Цього дня наші пращури намагалися не готувати звичні страви з пшеничного борошна. Вірили, що це принесе проблеми зі здоров’ям. Тому обов’язково перемелювали овес і готували на ньому.

Також заборонялося сваритися зі своєю другою половинкою – у вас не буде майбутнього.

Селяни молилися святим за здоров’я і позбавлення від хвороб. Обов’язково потрібно цього дня бути радісним і веселим, спілкуватися з людьми навколо, тоді ваша доля буде щасливою.

2024 року українці святкують Трійцю за новою датою. Його відзначення прив’язане до святкування Великодня, яке припадає на 5 травня. А тому Трійцю святкуємо 23 червня, на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. У народі це одне з найголовніших свят називають П’ятидесятницею, Зеленою неділею, Зеленими святами.

Сватання цього дня – на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі – гармонія, а в серцях – любов одне до одного. Натомість, на Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім’я швидко розпадеться і буде нещасливою.