10 квітня віряни згадують мучеників Терентія, Африкана, Максима, Помпія, Зінона, Олександра, Феодора та інших 33. Вони були християнськими святими, які пострадали за віру в ІІІ столітті. А також були військовими, які відмовилися віддати шану ідолам під час правління імператора Декія.
За легендою, вони зробили хресне знамення і дмухнули на капище, внаслідок чого ідоли впали і розсипалися на порох. Їх відвага і віра стали прикладом для багатьох християн того часу.
Прикмети
Вже з’явилися молоді павучки – прийшов теплий період року.
Від самого ранку яскраве сонце – потрібно починати роботу на городі.
Туман навколо сонця під час сходу – влітку добре вродять фрукти і ягоди.
Що не можна робити, а що треба
Заборонялося цього дня влаштовувати вечірки та гуляння, особливо танцювати. Наші предки вірили, хто не дотримається правила, той в найближчому майбутньому буде лити гіркі сльози. Також не варто пропонувати руку і серце – кохана скоро розлюбить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно зібрати великодній кошик: перелік продуктів, які мають особливе значення
Намагайтесь не спати до самого ранку. Якщо так зробити, то можна вийти “сухим” з будь-якої проблеми.
Якщо все ж таки заснули і вам приснився родич, який вже помер, то це означає, що будете мати міцне здоров’я.
Великдень для багатьох вірян є одним з найголовніших релігійних свят. Це перехідне свято, а значить його дата щороку змінюється.
Цього року православні віряни в Україні святкуватимуть Великдень 5 травня. Перехід ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар жодним чином не вплинув на святкування Великодня.