“Чому ми завжди такі повільні?”: Джонсон дорікнув Заходу

“Чому ми завжди такі повільні?”: Джонсон дорікнув Заходу

Велика Британія повинна терміново надати Україні більше зброї, якої потребує Київ.

Колишній прем’єр-міністр Борис Джонсон розкритикував британський уряд за його політику щодо України. Про це він написав у колонці для журналу Spectator.

Він закликав Велику Британію надати Україні гаубиці, більше крилатих ракет Storm Shadow. А також допомогти безпілотними технологіями.

“Чого, в біса, ми чекаємо?” ‒ пише Джонсон.

Він також наголосив, що рішення про надання більше озброєння України може бути “відносно тривіальною витратою за надзвичайну потенційну винагороду”.

Окрім того, Джонсон закликав до “посиленої невідкладності щодо нашої програми військової допомоги”. За його словами, українці хочуть не теплих слів, а “зброї, щоб довести справу до кінця, і тому я просто не розумію, чому ми зволікаємо”.

“Чому ми завжди такі повільні? Як ми можемо подивитися цим людям в очі і пояснити затримку? Протягом усієї цієї війни ми недооцінювали українців і переоцінювали Путіна, і ми робимо те саме сьогодні”, ‒ пише Джонсон.

При цьому він звернувся не лише до британського уряду, а й до США та інших західних країн.

“Якщо Путін переможе, і все, що йому потрібно зробити, щоб заявити про перемогу, це втриматися принаймні на шматку території, яку він захопив з 24 лютого 2022 року, жахлива звістка облетить світ: що це був момент, коли демократії пообіцяли протистояти автократіям. А ми провалили це. Історія України буде про українське військо з левовим серцем, яке зрадив Захід”, ‒ зазначив Джонсон.

Після участі 8 вересня у щорічному форумі Ялтинської європейської стратегії (YES) у Києві, колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у суботу, 9 вересня, прибув до Львова. Там Джонсон разом з представниками місцевої влади та громадськості вшанували пам’ять загиблих українських захисників.

В Укрзалізниці повідомили, що цього разу Борис Джонсон вирішив подорожувати Україною разом з іншими пасажирами.