Чому сьогодні не можна працювати на городі: заборони та прикмети дня

Головна Сторінка » Чому сьогодні не можна працювати на городі: заборони та прикмети дня

10 травня віряни вшановують святого апостола Симона Кананіта. Святий апостол Симон, також відомий як Симон Кананіт або Симон Зелот, є одним з дванадцяти апостолів Ісуса Христа.

Симон був обраний Ісусом разом з іншими апостолами для того, щоб служити Йому та проповідувати Його вчення. Як і інші апостоли, Симон Кананіт подорожував разом з Ісусом та Його послідовниками, проповідуючи Євангеліє та зцілення хворих. Згідно з однією з легенд, після Розп’яття Христа, Симон Кананіт працював як місіонер у Персії або в Єгипті, де, за легендою, він проповідував та зазнав мучеництва. Інші версії легенд розповідають, що він помер мученицькою смертю разом з іншими апостолами.

Прикмети

Зозуля кує до заходу сонця – буде тепла погода.

Кульбаба закривається до обіду – йтиме дощ.

Дощ і вітер – чекайте на погожі дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці відповіли, які свята вважають улюбленими

Що не можна робити, а що дозволено

Цього дня найважливішою забороною була заборона на те, щоб чіпати землю. Її не дозволялося тривожити, бо не буде урожаю. Не можна ховати гроші – обов’язково знайдуть і вкрадуть. Не варто, щоб гаманець був порожнім. Покладіть хоча б кілька монет.

Саме цього дня рослини отримують цілющу силу. Тому знахарі йшли збирати трави до лісу. Також ходили босоніж землею, вірили, що це допоможе побороти хвороби.

Щороку у християн східного обряду проходить Радониця, яку в народі також називають Гробки, Проводи або Поминальна неділя. Цього дня прийнято згадувати покійних родичів, йти до храму, на цвинтар і поминати їх там. Щороку дата святкування Радониці змінюється, адже вона прив’язана до Великодня. А вираховування дати Світлого Божого Воскресіння не змінилося для вірян східного обряду.

Через те, що Радониця завжди припадає на дев’ятий день після Великодня, то 2024 року вона проходитиме у вівторок, 14 травня. Це основне весняне свято, під час якого віряни східного обряду поминають покійних родичів та близьких людей. В різних місцевостях воно припадає на суботу, неділю, понеділок або вівторок.