Чи застосує РФ ядерну зброю проти України – розвідка США оцінила ризики

Чи застосує РФ ядерну зброю проти України – розвідка США оцінила ризики

Адміністрація Джо Байдена ухвалила рішення дозволити Україні використовувати американські ракети ATACMS для ударів по глибших територіях Росії.

Це викликало дискусії та занепокоєння. Однак, за оцінками американської розвідки, ризик ядерної ескалації залишається низьким. Про це повідомляє Reuters.

Росія, ймовірно, посилить використання гібридних методів війни, таких як саботаж і кібератаки, щоб тиснути на Захід. Попри риторику Володимира Путіна та зміни в ядерній доктрині, Москва навряд чи вдасться до застосування ядерної зброї, оскільки це не дає очевидної військової переваги. Ядерний сценарій розглядається як крайній крок, якому передуватимуть інші засоби впливу, зокрема атаки на критичну інфраструктуру.

Росія, ймовірно, активізує саботажні операції в Європі та кібератаки для залякування країн, що підтримують Україну. Американські офіційні особи також стурбовані потенційними атаками на військові бази США чи інші стратегічні об’єкти.

Крім того, зростання участі Північної Кореї, яка надала Росії військовий контингент, посилило необхідність дозволу Україні завдавати дальні удари. Це стало сигналом для Вашингтона про те, що Росія залучає нові ресурси, що вимагає рішучішої реакції.

Спершу адміністрація Байдена побоювалася ескалації, однак згодом позиція пом’якшала. Деякі чиновники вважають, що рішення щодо ATACMS могло бути ухвалене раніше.

Голова Офіса президента Андрій Єрмак заявив, що переговори між Україною та Росією можуть відбутися лише за умови взаємної згоди на завершення війни та відновлення ситуації, яка існувала до 23 лютого 2022 року.

За його словами, наразі Росія не зацікавлена в мирі, адже вона демонструє перекиданням 11 тис. північнокорейських військових з потенціалом збільшення контингенту до 100 тис.