“Це не щось немислиме”: глава МЗС Польщі зробив заяву про західні війська в Україні

Головна Сторінка » “Це не щось немислиме”: глава МЗС Польщі зробив заяву про західні війська в Україні

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає ідею президента Франції Емманюеля Макрона про західні війська в Україні корисною для впливу на Росію.

Сікорський нагадав, що подібний прецедент уже існував в історії, а саме – під час Корейської війни 1950-1953 років, коли на допомогу країні вирушила коаліція держав за рішенням Ради безпеки ООН. Про це він сказав на конференції 8 березня в польському Сеймі, присвяченій 25-річчю членства Польщі в НАТО, передає “Європейська правда”.

“Пам’ятаєте, на Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй одразу після вторгнення понад 140 країн зі 190 проголосували за те, щоб засудити агресію як неприйнятну. Це не просто заява для преси, це створення правової бази”, – вважає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Солдати НАТО в Україні: Берлін зробив нову заяву

З огляду на це, додав голова польського МЗС, “коаліція держав-членів ООН тут для припинення агресії не є чимось немислимим”.

“Ось чому я ціную французьку ініціативу останніх днів. Тому що, на мою думку, вона має добрий намір, а саме – щоб саме російський президент питав себе, яким буде наш наступний крок, а не щоб він був впевнений, що ми не зробимо нічого креативного, і тому міг планувати свої сценарії”, – наголосив Сікорський.

На його думку, на боці Заходу має грати “здатність до творчо визначеної та асиметричної ескалації”.

26 лютого Еммануель Макрон зібрав у Парижі саміт лідерів. Президент Франції допустив відправку до України західних військ.

Низка країн НАТО у відповідь на заяви Макрона публічно відкинули ідею відправки військ в Україну. Серед них, зокрема, Польща, США, Німеччина, Чехія, Канада та Велика Британія.