fbpx

Церковне свято 13 жовтня. Сьогодні згадують засновника монастиря

Головна Сторінка » Церковне свято 13 жовтня. Сьогодні згадують засновника монастиря

13 жовтня православні віряни згадують святого мученика Григорія. Він був просвітителем Вірменії.

Походив з роду грузинських царів. Народився у Парфії, що між річкою Тигр і Перською затокою. Григорій був єпископом та навертав невірних у християнство.

Також сьогодні вшановують пам’ять преподобного Григорія, який заснував Пельшемський монастир. Родом із міста Галич, що у Костромській області. Народився у 1315 році та походив із роду бояр Лопотових.

У 15-річному віці Григорій втратив батьків. Залишив спадковий маєток і в Богородице-Різдвяному монастирі прийняв постриг. Там же святий став ігуменом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи показали, що знайшли на території давньої церкви

Слава надокучала чоловіку – тому він відправився в Ростов, щоб поклонитися місцевим святиням. Жив в Авраамієвому монастирі, а пізніше став архімандритом Спаського монастиря.

Через два роки він потайки відправився до Діонісія Глушицького, щоб стати його учнем. У 104 роки він покинув наставника та подався на берег річки Пельшма, де збудував собі келію.

Неподалік разом із подвижниками побудував церкву в честь Собору Пресвятої Богородиці. Помер святий у 127 років.

День Ангела сьогодні святкують Олександр, Олексій, Василь, Григорій, Михайло, Петро, Семен. Людина отримує небесного Ангела-хранителя у день хрещення.