Ціни на золото сягнули психологічного максимуму

Золото на початку тижня стрімко почало зростати в ціні. Дорогоцінний метал впритул наблизився до попереднього рекорду на ринку.

Золото подорожчало на 0,4% до $ 2392 за унцію, пише Reuters. Ціна уже сягнула психологічного максимуму і люди потихеньку перестають цікавитись цим металом.

“Світовий попит на злитки та монети впав на 5% у річному обчисленні, а на ювелірні вироби – на 19%. У середині літа ціна на золото на світовому ринку оновила історичний максимум, встановлений двома місяцями раніше. 17 липня ціна металу на спот-ринку досягла позначки $2483,47 за тройську унцію”, – свідчать дані Investing.com.

Навіть із урахуванням наступної корекції до $2380 за унцію ціна залишається на 2,4% вище за значення кінця червня. З початку року цінний метал подорожчав на 15%.

У другій половині липня золото зафіксувало новий історичний рекорд. На динаміку дорогоцінного металу впливають очікування щодо центрального банку США.

Увага ринку наразі сфокусована на наступному засіданні Федеральної резервної системи США, завдяки якому можна буде отримати підказки щодо зниження процентних ставок.

“Золото також виграє від послаблення позицій долара США на ринку. Американська валюта втратила позиції після того, як наприкінці минулого тижня з’явилися сигнали про певне послаблення інфляції у першій економіці світу. Саме за такого сценарію Федеральний резерв отримує більшу впевненість у зниженні ключових ставок за позиками. Загалом курс на підвищення цін у наступні місяці та квартали залишається”, – заявив голова товарної стратегії Saxo Bank Оле Хансен.

Водночас рекордно високі міжнародні ціни уже суттєво вплинули на споживчий попит.

“Світовий попит на злитки та монети впав на 5% у річному обчисленні, а на ювелірні вироби – на 19%”, – йдеться у записці Ендрю Нейлора із Всесвітньої золотої ради.

Офіційні Будапешт і Братислава готові звернутися у міжнародний суд із позовом до України через російську нафту. А ще натякають, що українською стороною нібито зірвано Угоди про Асоціацію з ЄС. Напругу викликало рішення Києва щодо обмеження транзиту російської нафти. Однак суто комерційна справа набула геополітичного значення. У деталях розбиралася Gazeta.ua.