Ціни у магазинах зростають швидше

Головна Сторінка » Ціни у магазинах зростають швидше

У жовтні 2024 року зростання споживчих цін в Україні прискорилося до 1,8% з 1,5% у вересні, 0,6% у серпні й нуля в липні.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

За підсумками жовтня 2024 року інфляція у річному обчисленні зросла до 9,7% (у порівнянні з жовтнем 2023 року), 8,6% за підсумками вересня, 7,5% за підсумками серпня і 5,4% за підсумками липня.

Минулого місяця базова інфляція зменшилася до 1,3% з 1,7% у вересні. З урахуванням того, що у жовтні 2023-го вона дорівнювала 0,4%, у річному обчисленні базова інфляція за підсумками минулого місяця зросла до 8,3% з 7,3% за підсумками вересня, 6,5% за підсумками серпня і 5,7% за підсумками липня.

Ціни на продукти та безалкогольні напої у жовтні зросли на 3,2%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ спрогнозував ціни на нафту

Овочі та яйця подорожчали найбільше – на 18,2% і 18,1%. На 6,9-1,3% зросли ціни на олію, фрукти, молоко і молочні продукти, соняшникову олію, продукти перероблювання зернових, яловичину, безалкогольні напої, хліб, сало, рибу та продукти з риби. На 4,2% подешевшав цукор.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,8%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,6%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,0%. Це відбулося насамперед завдяки підвищенню цін на послуги лікарень на 1,3% та амбулаторні послуги на 1,2%.

Ціни на транспорт зросли на 0,5% здебільшого через подорожчання пального та мастил на 0,8% і проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 0,7%. На 4,7% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

У нас наявні резерви розподілу, запасу витратних матеріалів і обладнаннязавдяки Укренерго в разі, якщо будуть якісь проблеми з розподілом чи передачею електричної енергії. Але у нас нестача потужностей генерації. Це призводить до того, що Україна щодоби змушена імпортувати електроенергію. І якщо трапиться ще якась аварія на великому енергоблоці, то ця ситуативна нестача може супроводжватисяаварійними вимкненнями”.