fbpx

ЦВК оприлюднила офіційну позицію щодо виборів в Харкові

ЦВК оприлюднила офіційну позицію щодо виборів в Харкові

Центральна виборча комісія висловила занепокоєння тим, що підтвердження фактів фальсифікацій під час виборів міського голови Харкова оже мати негативні наслідки, підірвати довіру до інституту виборів в Україні та нівелювати окремі демократичні досягнення в країні.

“За наявною в Центральній виборчій комісії інформацією, у провадженні суду перебувають 56 справ щодо результатів голосування на 131 виборчій дільниці”, – наголошують у комісії.

ЦВК пояснила, що уповноваженим органом в місцевих виборах є територіальна виборча комісія, дії якої можна оскаржити в суді.

“До Центральної виборчої комісії… скарга може бути подана лише на бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів”, – наголошують у ЦВК.

У комісії додають, що якщо факти масових фальсифікацій, про які повідомляють незалежні спостерігачі, підтвердяться, то це може “може мати негативні наслідки, підривати довіру до інституту виборів в Україні та нівелювати окремі демократичні здобутки нашої країни”.