Демобілізації не буде: у Раді пояснили чому

Демобілізації не буде: у Раді пояснили чому

Голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич пояснив, що у період воєнного стану термін демобілізація на законодавчому рівні не використовується.

Водночас парламент обговорює інші механізми, які могли б частково розвантажити армію та допомогти військовим відновитися. Про це він сказав в інтерв’ю ВВС Україна.

Нардеп розповів, що йдеться, зокрема, про надання військовослужбовцям відпусток тривалістю від 6 місяців до року. Такі заходи дадуть змогу не лише морально-психологічно відновитися, а й пройти лікування у разі поранень чи хронічних захворювань.

Обговорення тривають у співпраці з Міністерством оборони та Генштабом. Утім, як зазначив Завітневич, усе залежить від ситуації на фронті – зокрема, від наявності підготовленого резерву, який дозволив би тимчасово виводити з бойових позицій окремі підрозділи.

Народний депутат також зауважив, що наразі обговорюється статус військових під час такої відпустки – чи зберігатимуть вони грошове забезпечення, а також як їх обліковуватиме система.

“Потрібно знайти ресурс, щоб замінити людей на передовій. І це питання не лише організації, а й фінансування”, – наголосив Завітневич.

За його словами, ініціатива щодо відповідного законопроєкту має виходити саме від Міністерства оборони.

Раніше перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк повідомив, українські військовослужбовці, які беруть участь у бойових діях від початку повномасштабного вторгнення Росії, поступово повертатимуться з передової.

“Завершується робота над механізмом, який дозволить за наявності необхідного людського ресурсу поступово ротаційно виводити з фронту військових, що несуть службу з 2022 року”, – зазначив Гаврилюк.