Дослідники NASA виявили схожу на Землю планету, на якій може бути життя

Головна Сторінка » Дослідники NASA виявили схожу на Землю планету, на якій може бути життя

Вчені з NASA заявили про існування планети, яка може мати багату на водень атмосферу і поверхню, вкриту водним океаном, що є можливим натяком на існування на ній життя.

Дослідники назвали екзопланету K2-18 b, вона обертається навколо холоднішої і меншої за Сонце зірки на відстані в 120 світлових років від нас. Про це повідомляє The Guardian.

Її діаметр у 2,6 раза більший за діаметр Землі, при цьому планета у 8,6 раза більша за Землю за масою. Вона також розташована біля своєї зірки в так званій зоні населеності. Це означає, що на цій планеті є умови для того, щоб існувала рідка вода.

Крім того космічне агентство заявило, що його спостереження за хімічним складом атмосфери планети передбачають можливість існування океанічного світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Апарат NASA вперше в історії виробив повітря на Марсі

“Достаток метану та вуглекислого газу, а також брак аміаку підтверджують гіпотезу про те, що під багатою воднем атмосферою в K2-18 b може існувати водний океан”, йдеться в повідомленні.

За словами вчених, на цій планеті помічені й молекули диметилсульфіду, (DMS), яка на Землі виробляється лише живими організмами. Однак ці дані ще потрібно підтвердити.

Тож недалека від нас планета може бути океанічним світом, який до того ж може бути населеним. Але вчені з обережністю підходять до отриманих результатів, тому що потрібно провести ще кілька спостережень за K2-18 b, щоб отримати більше інформації про планету.

Комета C/2023 P1 (Нішимура) повільно рухається до перигею найближчої до Сонця точки своєї орбіти. Вона досягне її 17 вересня, а потім продовжить свій рух орбітою протяжністю 400 років.

У міру наближення до зірки небесне тіло стає дедалі яскравішим і помітнішим, повідомляє IFLScience.

Комета зблизиться із Землею 12 вересня, але вона не становитиме жодної небезпеки для нашої планети. Пролетить на відстані 125,4 мільйона кілометрів від Землі.