Дикий розповів, які кроки мають бути зроблені перед запровадженням електронних повісток

Головна Сторінка » Дикий розповів, які кроки мають бути зроблені перед запровадженням електронних повісток

Електроні повістки потрібно впроваджувати після прийняття законів про граничний термін мобілізації та криміналізацію відхилення від військового обліку, але це правильне рішення.

Також співробітники військкоматів, які беруть хабарі за ухилення від служби, повинні отримати суворе покарання, в етері “Oboz” заявив екскомандир роти батальйону “Айдар”, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

На його думку, якщо звинувачення у вимаганні грошей підтверджуються у суді, співробітники ТЦК повинні “сісти” за статтею “державна зрада” або “перешкоджання діяльності Збройних сил України”. При цьому “корупційна стаття” повинна бути додатковим звинуваченням. Такі люди повинні бути прирівняні до тих військовослужбовців ЗСУ, які співпрацюють з ворогом.

Москва вклала величезні ресурси у пропаганду, яка, в тому числі направлена на демонізацію ТЦК та СП, а в Україні нічого не робили, щоб їй щось протиставити. Найкращий засіб зберегти своїх бійців, це зробити так щоб бійці противника не пішли на фронт, та росіяни це дуже чудово розуміють, пояснив Дикий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ТЦК пояснили відмінності в мотивації добровольців і тих, кого мобілізували примусово

“Верховна Рада повинна першочергово прийняти два закони, без яких все інше немає значення. Перший – про граничний термін служби – людина повинна знати, що після визначеного терміну служби, буде мобілізована, а її замінить хтось інший, хто до цього був в тилу. Другий закон – про криміналізацію відхилення від військового обліку”, – заявив він.

І тільки після цього має бути запроваджена електронна повістка – і тільки завчасно, щоби людина могла вирішити всі свої питання.

За його словами, мобілізація ніколи не буде популярною тому, що це – завжди вимушений засіб, примус з боку держави. І її треба зробити максимально організованою і впорядкованою.

Наразі в Україні залишається абсурдною ситуація, в якій військовозобов’язаний стоїть перед вибором: одягнути форму назавжди – купити квиток в один кінець та воювати до кінця, або сплатити 25 тис. гривень за порушення правил військового обліку. І це абсолютно неврівноважені речі, вважає Дикий.

Служба у ЗСУ за контрактом може бути альтернативою мобілізації.

Вона має низку переваг, зокрема, можливість самостійно обирати місце проходження служби. Контрактники можуть навіть змінювати професію завдяки діючим навчальним центрам.

Контрактники мають можливість служити у тилових підрозділах або у частинах спеціального транспорту.