Експерт розповів, що станеться у разі перемоги Росії у війні проти України

Експерт розповів, що станеться у разі перемоги Росії у війні проти України

Якщо Росія переможе Україну у війні, найбільше проблем буде для наших країн-сусідів.

У першу чергу для Молдови, яку Росія може окупувати наступною. Таку думку в інтерв’ю TСН.ua висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, можуть постраждати також Румунія, Польща, Литва, Латвія та Естонія.

“Молдова найперша на собі відчує це. Якщо буде окупована Україна, наступна буде Молдова. А потім поступово будуть поглинати країни Балтії. Гібрідно спочатку, через деякий період. Їм треба буде відновитися після війни, величезні втрати, вони не готові до війни з НАТО. Ось така буде перспектива”, – Коваленко.

Водночас експерт наголосив, що такий сценарій ніколи не розглядав.

“Я такий сценарій не розглядав, але скажу так. Ми вже були окуповані Росією і не один раз. Українці були, є і будуть, нас не зламати, ми будемо жити, виживати в цих умовах, народжувати дітей, вчити їх. Головне, щоб не підпадали під російську пропаганду”, – зазначив він.

На думку Коваленка, українці мають спроможність виживати в таких умовах.

“А от коли ми знову зможемо повернутися до стану вільних українців – це вже питання часу. Але час від часу це відбувалося. Тому навіть якщо буде такий сценарій, ми навчилися за ці сторіччя, у нас є ця спроможність виживати в цих умовах”, – розповів Коваленко.

Для закінчення війни потрібне політичне рішення, але засад для нього наразі немає.

Водночас Україна робить ставку на військове вирішення теперішньої ситуації, але її вихід на кордони 1991 року – це не перемога, а лише відновлення справедливості і міжнародного права. Таку думку висловив політичний експерт і журналіст Віталій Портников на своєму Youtube-каналі.

Експерт зазначив, що те, що ми називаємо державним кордоном України, Росія називатиме кордоном своїх окупованих територій.