Наступного тижня головні тренди валютного ринку не зазнають змін.
Регулятор реалізовуватиме стратегію незначної “корекції” співвідношення попиту і пропозиції на міжбанку, час від часу збільшуючи чи зменшуючи обсяг валютних інтервенцій. Про це у коментарі “УНІАН” розповів начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий.
За його словами, разом з тим, міжнародних запасів валюти цілком вистачає для досить тривалого здійснення гнучких інтервенцій обсягом в середньому $2,5-3 млрд на місяць.
Крім того, будь-які зміни курсів валют не будуть загрозливими, проте вони залишатимуться різноспрямованими – курс незначно зростатиме або ж навпаки – знижуватиметься. Важливим також буде те, що готівковий ринок формуватиме курси згідно з курсами міжбанку, беручи їх за основу власної курсової політики.
Щодо чинників, які можуть впливати на ситуацію на валютному ринку, експерт виділив загальний обсяг та системність отримання макрофінансової допомоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС назвали дату першого траншу Україні за програмою на 50 млрд
Він зазначив, що цей фактор впливатиме не лише на валютний ринок, а взагалі на ситуацію в економіці країни. Згідно з розрахунками урядовців, щомісяця Україна потребує до $3 млрд допомоги, кошти з якої перекриватимуть видатки бюджету, а також емоційний стан суспільства – його стійкість до випробувань війною.
“Сюди ж варто віднести й протидію різноманітним ворожим ІПСО, покликані розхитати суспільство. Тому важливим буде запобігання появі будь-яких панічних настроїв, хворобливого ажіотажу та інших ірраціональних збудників попиту”, – зазначив Лєсовий.
Основні ж характеристики валютного ринку, за прогнозом банкіра, впродовж 12-18 лютого будуть такими:
курсові коливання на міжбанку відбуватимуться в коридорі 37,5-38,5 грн/$ та 40-42 грн/, а на готівковому ринку зміни курсів будуть у рамках 37,8-39 грн/$ та 41-43 грн/;
поточні курсові зміни на міжбанку не перевищать 0,2 грн, на готівковому ринку – 0,3-0,5 грн;
різниця між курсами купівлі та продажу збережеться на рівні попередніх кількох тижнів: на міжбанку – до 0,1 грн, на готівковому ринку – 0,5-1 грн;
різниця між курсами міжбанку та готівкового ринку: до 0,5 грн (курс купівлі), до 1 грн (курс продажу).
“Іншими словами, наразі є всі підстави вважати, що загальна картина валютного ринку не зміниться: баланс між попитом і пропозицією може бути збереженим. Відповідно всі поточні зміни будуть більш-менш очікуваними та досить стандартними”, – резюмував Лєсовий.
Національний банк України на 9 лютого встановив офіційний курс долара на рівні 37,57 грн. Він впав на 2 коп.
Євро тим часом подешевшав на 9 коп. і коштує 40,41 грн, повідомляє сайт НБУ. Офіційний курс польського злотого становить 9,31 грн.
В обмінниках долар продають у середньому за 38,5 грн. Купують за 37,5 грн.
За євро в обмінниках пропонують 41,5 грн. Продають за 42 грн.