Фаріон відреагувала на звільнення із Львівської політехніки

Головна Сторінка » Фаріон відреагувала на звільнення із Львівської політехніки

Колишня народна депутатка Ірина Фаріон, яку звільнили з Національного університету “Львівська політехніка”, готує позов до суду.

Про це вона повідомила у Telegram.

“Звільнення без жодного підпису. Це щось нове у трудовому праві”, – прокоментувала наказ університету про своє звільнення.

“Які ж дуже маленькі стали враз ті, що працюють у великих стінах політехніки, яку освятили свого часу життям своїм Степан Бандера і Роман Шухевич, Катерина Зарицька і Остап Мащак, Петро Франко і Степан Чарнецький”, – заявила Фаріон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог намагається підпалити нас зсередини. Як протистояти?

Вона подякувала студентам “за радість, розкіш і глибину спілкування”.

“Готую позов до суду”, – заявила Фаріон.

Вчора Служба безпеки України повідомила, що розпочала кримінальне провадження і призначила низку експертиз щодо висловлювань Фаріон на адресу військовослужбовців ЗСУ, які вживають російську мову. Спецслужба заявила про чотири кримінальні статті.

Після цього Львівська політехніка розірвала трудову угоду з Фаріон, яка працювала професоркою кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук.

Заяви на адресу військових Фаріон зробила в інтерв’ю Яніні Соколовій на “5 каналі”.

Після цього в університеті, де викладала Фаріон, сказали, що не несуть відповідальності за висловлювання своїх працівників поза навчальним закладом.

За 10 місяців цього року на адресу Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови не надійшло жодної скарги щодо порушення закону про державну мову у Збройних силах України, повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Відповідно до закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” мовою нормативних актів, документації, діловодства, команд, навчання, виховних заходів, іншого статутного спілкування та службової діяльності у ЗСУ та інших військових формуваннях, створених відповідно до закону, є державна мова, нагадав уповноважений.