fbpx

Головні новини дня: одіозна промова Путіна й звернення Байдена

Головна Сторінка » Головні новини дня: одіозна промова Путіна й звернення Байдена

Gazeta.ua нагадує головні новини вівторка, 21 лютого.

Президент РФ Володимир Путін у своєму щорічному посланні до Федеральних зборів визнав, що нинішній час є “складним” для Росії, але звинуватив у цьому Сполучені Штати Америки й НАТО. За словами Путіна, РФ, яка має колосальні втрати в Україні, збирається “крок за кроком вирішувати” нові завдання так званої спеціальної воєнної операції в Україні.

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ наголосив, що слова Путіна свідчать, що він готується до нового наступу. Диктатор продовжує ескалацію.

Путін також заявив про призупинення участі у договорі про нерозповсюдження ядерної зброї. Наказав Міністерству оборони Росії та Росатому забезпечити готовність до випробування російської ядерної зброї. Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав таке рішення безвідповідальним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мелоні сказала про військову допомогу Україні

Президент США Джо Байден виступив з промовою у Варшаві. Наголосив, що Київ міцно стоїть. А Путін “замість легкої перемоги, яку він очікував, залишив спалені танки і розбиті війська. Він думав, що він зробить фінляндизацію НАТО, а натомість отримав НАТОвизацію Фінляндії. Він думав, що використає енергію, як зброю. Замість того, ми працюємо над тим, щоб бути незалежними від джерел енергетики з Росії”, сказав американський президент.

Також Байден окремо звернувся до росіян. “Я хотів би звернутися до громадян Росії. США не хочуть руйнувати Росію, вони не збираються атакувати Росію”, наголосив він.

В Україну приїхала делегація Палати представників Конгресу США. Президент Зеленський зустрівся із представниками Республіканської партії США на чолі з головою Комітету із закордонних справ Майклом Макколом. Подякував за потужну підтримку з боку обох палат і партій Конгресу, президента США та всього американського народу.

Generated by Feedzy