В Україні зростає захворюваність на Covid-19 через новий штам FLiRT.
Найбільше уражені люди працездатного віку та літні, причинами є особливості штаму, спека та скупчення людей у приміщеннях з кондиціонерами. Про це в ефірі телемарафону днями розповів генеральний директор Центру громадського здоров’я Михайло Росада.
“Новий штам коронавірусу – це підвид відомого вірусу ковіду Омікрон. Він, можливо, трошки контагіозніший, заразніший, скажемо так, але клінічна картина, що спостерігається внаслідок захворювання на нього, навіть дещо м’якша, ніж минулі роки від звичайного штаму ковід”, – сказав Росада.
За його інформацією, статистика каже, що темпи за останні тижні зросли. І тут є особливості самого штаму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці за місяць стали хворіти на COVID-19 у три рази більше – МОЗ
“Але також потрібно врахувати, що спрацювала висока температура. Оскільки велика кількість людей перебувала в закритих приміщеннях, де працювали кондиціонери, обміну повітря не відбувалось, і оця скупченість людей в закритих приміщеннях також привела до зростання рівня захворюваності на ковід”, – зазначив він.
За його даними менше за всіх уражена дитяча група – з 5-ти до 17 років.
“Тобто діти, які знаходяться зараз на канікулах. А найбільша концентрація серед захворілих – це саме люди працездатного віку – 30-60 років. Ну, і відповідно літні люди”, – повідомив Росада.
Симптоми, ознаки захворювання, з його слів, усі ті самі, що і при будь-якому гострому респіраторному захворюванні: температура, слабкість, кашель.
“Найбільш вразлива група для нього – літні люди, люди з хронічними захворюваннями. І, безперечно, більший ризик захворіти мають люди, які не щеплені раніше від ковіду”, – вказав спеціаліст.
Минулого тижня в Україні зареєстрували три випадки нового субваріанту коронавірусу “Omicron” – “FLiRT”. Два випадки FLiRT виявили у Києві та один – в Івано-Франківській області, повідомляло Міністерство охорони здоров’я.
FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет. Набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби, сказали в МОЗ.