Хусити атакували у Червоному морі танкер з російською нафтою

Єменські хусити атакували танкер Marlin Luanda компанії Trafigura Group, який перевозив російські нафтопродукти для виробництва бензину і пластмас.

Сировину завантажили на судно в Греції, що свідчить про порушення перевізником санкцій ЄС та США на експорт російських нафтопродуктів. Про це пише Bloomberg.

Видання зазначає, що після того, як Європа відмовилася від поставок російської нафти через війну в Україні, величезні обсяги російської нафти проходять через південну частину Червоного моря до азійських покупців. Атаковане вночі судно перевозило паливо з Росії. Це, ймовірно, стурбує Москву.

За даними аналітичної компанії Kpler, танкер забрав свій вантаж російського походження через так звану “передачу з судна на судно” з ділянки акваторії Лаконської затоки на півдні Греції. Цей район відіграє ключову роль у постачанні російської нафти на світовий ринок, а також в обробці сировини, що не перевищують верхню межу ціни. Це свідчить про використання тіньових схем у торгівлі.

Trafigura, разом з іншими сировинними трейдерами, такими як Glencore Plc, Vitol Group і Gunvor Group, була одним із найбільших постачальників нафти з Росії до її повномасштабного вторгнення в Україну. Компанія також була партнером у великому нафтовому проекті, що реалізовувався державним виробником ПАТ “Роснефть”.

Після запровадження санкцій США, Європи та Великої Британії щодо експорту російських енергоносіїв, Trafigura відійшла від цих потоків. Хоча гендиректор компанії Джеремі Вейр заявив, що вона продовжує торгувати невеликими обсягами нафтопродуктів з Росії, ця позиція таки була переглянута.

“Той факт, що компанія забрала вантаж шляхом перевантаження з судна на судно біля берегів Греції, проливає світло на те, як один із найбільших світових сировинних трейдерів вдається до менш прозорих засобів, продовжуючи сприяти експорту нафтопродуктів з Росії, в той час, коли в Україні все ще триває війна”, – пише Bloomberg.

Китайські посадовці просять Іран допомогти стримати напади хуситів на кораблі в Червоному морі.

Обговорення нападів і торгівлі між Китаєм і Іраном відбулися на кількох нещодавніх зустрічах у Пекіні та Тегерані. Про це з посиланням на іранські джерела та дипломата, знайомого з цим питанням повідомляє Reuters.