Ірландія хоче ще більше скоротити фінансову допомогу біженцям з України

Головна Сторінка » Ірландія хоче ще більше скоротити фінансову допомогу біженцям з України

Ірландія планує ще більше скоротити фінансову допомогу українським біженцям.

Рішення щодо зменшення рівня виплат можуть ухвалити у наступні декілька тижнів, пише видання The Irish Times із посиланням на джерела в уряді.

“Міністри мають намір розглянути подальше скорочення виплат біженцям з України. Перше засідання оновленого після виборів комітету Кабінету міністрів з питань міграції відбулося 2 травня. Там обговорили комунікаційну стратегію уряду щодо імміграції та отримали оновлену інформацію про депортації за поточний рік”, – сказано в повідомленні.

Інше джерело підтвердило, що рівень підтримки українських біженців буде частиною ширших дебатів у владних колах.

Зараз біженці з України в Ірландії отримують щотижня виплати в розмірі 220. Вони також мають право проживати в державному житлі необмежений час.

Водночас для тих, хто прибув до Ірландії з 1 березня, діють інші правила. Такі біженці мають право лиже на щотижневу допомогу 38,80. А безкоштовне житло їм надається на 90 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одна з країн ЄС не виділила гроші для українських біженців

“Це питання може створити напругу в уряді, оскільки джерела в Партії зелених висловили застереження щодо будь-якого плану подальшого скорочення підтримки українських біженців. Партія зелених скептично ставиться до подальших скорочень пільг, враховуючи збільшення кількості українців, які залишають Ірландію, щоб повернутися додому”, – вважають журналісти.

Скорочуючи допомогу, уряд Ірландії хоче спонукати більше людей влаштуватися на роботу.

Раніше влада Ірландії вже заявляла про відсутність можливості надавати безкоштовне житло біженцям з України та інших країн.

Уряд Ірландії запевняє, що прийматиме жінок і дітей з України та інших країн, але їм доведеться самостійно оплачувати собі житло.

У жовтні Європейський Союз продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2025 року.

Влада Ірландії вирішила з 2024 року скоротити допомогу для нових біженців з України.