Коли і як сіяти розсаду помідорів ‒ корисні поради

Щоб урожай помідорів був гарним, їх слід починати сіяти на розсаду вже на початку березня.

Розсада помідорів має бути здоровою та стійкою до різних погодних умов, менш схильною до захворювань та стійкою до садових шкідників і бур’янів. Як виростити таку ‒ Gazeta.ua зібрала кілька дієвих порад.

Якщо збираєтесь висаджувати помідори у відкритий ґрунт, сіяти розсаду потрібно від середини березня. А для теплиць розсаду висівають раніше. Важливо пам’ятати, що довго тримати розсаду в кімнатних умовах не дуже добре, вона тоді буде слабкою.

Для отримання повноцінної розсади помідорів від посіву до висаджування має пройти 50-60 днів. Залежно від цього терміну, прогнозу погоди, готовності ґрунту можна планувати точну дату сівби.

За місячним календарем сіяти розсаду помідорів не варто в молодик або повний місяць. Сприятливі дні для посіву помідорів на розсаду є 24-25 та 29-31 березня. У квітні найсприятливішими днями за місячним календарем будуть 24-25, 29-30 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і як сіяти огірки на розсаду ‒ перевірені поради

Ґрунт для вирощування насіння помідорів повинен бути поживним, містити перегній, попіл, яєчну шкарлупу, тирсу або торф. Перед сівбою ґрунт потрібно знезаразити. Для цього слід прогріти ґрунтосуміш у духовці упродовж 10-15 хвилин або прогріти кілька хвилин у мікрохвильовці чи залити ґрунт окропом.

Знезаражений, за необхідності зволожений ґрунт залишити в теплі на кілька тижнів, щоб у ньому розмножилися корисні для помідорів бактерії. Насіння помідорів перед висіванням потрібно попередньо замочити. Для розсади потрібно приготувати місткість із дренажними отворами. Заповнити посудину вологим ґрунтом.

У ґрунті слід зробити борозенки на відстані 3-4 см одна від одної та завглибшки до 1 см. Розкласти у них насіння на відстані 2-3 см одне від одного та присипати ґрунтом.

Посудину з посіяним насінням накрийте плівкою та поставте біля джерела тепла. Оптимальна температура для проростання насіння +25… +30ºC.

Сіяти помідори на розсаду можна і в торф’яних таблетках. Їх попередньо заливають водою кімнатної температури, щоб вони набухли. Після того, як зайва вода стече, закладають їх у місткості трохи більшого, ніж самі таблетки, діаметру та поміщають до прозорої коробки висотою від 10 см.

У центрі кожної таблетки потрібно зробити ямку завглибшки 1-1,5 см, помістити туди насіння та засипати його ґрунтом. В одну таблетку сіють від двох до чотирьох насінин. Коробку з посівами накривають чимось прозорим та поміщають біля джерела тепла. Коли з’являються паростки, покриття потрібно зняти.

Народний землеробський календар прив’язує дати проведення основних робіт на землі переважно до релігійних свят.

Але спостерігали також за різними природними явищами, щоб знати, що й коли краще сіяти й висаджувати. Gazeta.ua зібрала кілька порад для городників.