Сон зі смартфоном: чому спати поряд із гаджетом шкідливо для здоров’я

Як і більшість людей, ви, напевно, тримаєте смартфон недалеко від ліжка, щоб до нього можна було легко дотягнутися.

За статистикою, так робить 71% людей, а 13% взагалі кладуть смартфон у ліжко. Бувають звісно випадки, що людина просто засинає з гаджетом в руках. Але чи безпечно спати в такій близькості до пристрою? Більшість експертів схиляються до того, що це може бути небезпечно для вашого здоров’я.

Gazeta.ua розповість, як негативно це може вплинути на здоров’я людини.

Порушення сну

Доволі часта причина, чому телефон кладуть поряд під час сну перестановка будильників. У такий спосіб люди залишають собі пару десятків хвилин, із заплющеними очима намацують пристрій, відключають будильник і знову поринають у сон.

Подібні дії шкідливі для організму. Переривання сну викликає у мозку проблему, пов’язану з поперемінним виробом дофаміну та серотоніну. В результаті людина не може нормально функціонувати протягом дня їй важко сконцентруватися, вона стає дратівливою, різко змінюється настрої, виникає стрес та втома.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно заряджати смартфон: поради, які продовжать термін “життя” батареї

Синє світло

Смартфони (а також планшети, телевізори, ноутбуки та інші гаджети зі світлодіодними екранами) випромінюють так зване синє світло, яке може пригнічувати вироблення гормону сну мелатоніну і порушує таким чином наші циркадні ритми.

Електромагнітні хвилі

Якщо залишати смартфон поряд із головою на ніч, час негативного впливу випромінювання збільшується на 33%. Вчені припускають, що електромагнітне випромінювання гаджетів негативно позначається на стані головного мозку та провокує розвиток злоякісних новоутворень. Це не стовідсоткова інформація, але все ж краще бути обережним.

Щоб мінімізувати вплив, рекомендуємо вимкнути Wi-Fi. Або переключить пристрій у режим польоту так він не прийматиме і не передаватиме радіомагнітні хвилі.

Може визвати рак та безпліддя

Вчені провели дослідження у 2011 році та з’ясували, що гаджети здатні викликати рак та безплідність у людей, які мають звичку спати з телефоном.

У групі ризику знаходяться підлітки та діти, які частіше за дорослих мають звичку лягати в ліжко з телефоном. Юні користувачі знаходяться в зоні ризику отримання опромінення, а це в майбутньому може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, наприклад, безпліддя або онкологічні захворювання.

То де краще тримати телефон?

Експерти кажуть, що при сертифікації пристрою традиційно оцінюється його вплив на організм на відстані півметра. Тому тримати телефон слід на такій або більшій відстані від голови. Тому покладіть телефон хоча б за метр від себе коли лягаєте спати.

Не всі власники смартфонів уважно ставляться до правильної експлуатації гаджетів, через що у них виникає низка проблем.

Найпроблемнішим місцем практично кожного пристрою є акумулятор (батарея). Щоб він прослужив якнайдовше, потрібно правильно експлуатувати смартфон.

Gazeta.ua розповідає про основні помилки користувачів, які вбивають батарею смартфона.