Конгрес США сподівається схвалити додаткову допомогу Україні до Різдва

Головна Сторінка » Конгрес США сподівається схвалити додаткову допомогу Україні до Різдва

Лідери Конгресу США сподіваються до кінця року ухвалити додатковий пакет заходів із надання допомоги Україні та Ізраїлю.

Амбітні терміни мають на увазі досягнення угоди, що задовольняє запити Міністерства оборони США на фінансування допомоги зонам конфліктів, і одночасне розроблення імміграційного пакету, який не тільки забезпечить ресурси на охорону кордонів, а й міститиме низку змін у політиці, щоб заспокоїти консерваторів і не відштовхнути прогресивних демократів. Про це повідомляє NBC News.

Палата представників США, очолювана республіканцями, вже ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю, однак він передбачає значні скорочення податкової служби і виключає гуманітарну допомогу – обидва пункти Білий дім і сенатські демократи вважають неприйнятними.

Питання полягає в тому, як відбуватиметься наступний етап переговорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомога від США таки буде – сенаторка

Лідери Сенату, як республіканці, так і демократи, вважають, що найкращий шлях до розроблення закону, який матиме шанси пройти обидві палати й отримати підпис президента Джо Байдена, найімовірніше, пролягатиме через Сенат, де є можливість для двопартійних переговорів.

Лідер сенатської більшості Чак Шумер дав зрозуміти, що ухвалення додаткової допомоги буде для нього одним із головних пріоритетів у період між Днем подяки та Різдвом, тобто між 23 листопада та 25 грудня.

“Я знаю, що обидві сторони щиро зацікавлені у схваленні допомоги Ізраїлю та Україні, а також у наданні допомоги невинним мирним жителям Гази. Тому я сподіваюся, що ми зможемо дійти згоди, навіть якщо жодна зі сторін не отримає всього, на чому наполягає. Але ми будемо працювати над цим негайно, коли повернемося після Дня подяки”, – заявив він.

США й надалі продовжуватимуть надавати Україні військове постачання, попри розбіжності в Конгресі.

У Вашингтоні всі усвідомлюють, наскільки важливо надати Києву перевагу над ворогом. Таку думку на пресконференції в Брюсселі висловив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Він відповів на запитання журналістів, як він бачить вихід із дискусій американських конгресменів, які сперечаються про доцільність надання військової допомоги Україні, та в яких кількостях, якщо так.