Конституційна рада Франції ухвалила законопроект про “санітарні перепустки”

Конституційна рада Франції ухвалила законопроект про “санітарні перепустки”

Конституційна рада Франції в четвер ухвалила законопроект про розширення зони застосування “санітарних перепусток”, зокрема для відвідування ресторанів і поїздок на поїздах і літаках усередині країни, повідомляють французькі ЗМІ.

Цей законопроект, який передбачає, зокрема, обов’язкову вакцинацію співробітників медичних установ, раніше був схвалений обома палатами французького парламенту.

Саме Конституційна рада була останньою інстанцією, у якої була реальна можливість зашкодити схваленню запланованих урядом заходів.

Зазначається, що Конституційна рада також дала дозвіл на застосування перепусток у торговельних центрах, якщо “рівень ризику зараження” в тому чи іншому регіоні виправдовує такий захід.

Уряд Франції планує, що закон почне діяти з 9 серпня. В цьому випадку у Франції потрібно буде пред’являти “санітарний паспорт”, зокрема, при відвідуванні ресторанів, кафе, в транспорті (за винятком міського громадського транспорту). У “паспортах” має бути зазначено, що людина або вакцинована від COVID-19, або нещодавно здала негативний тест на коронавірус.

Цей законопроект викликав широку хвилю невдоволення у Франції і масові протести у багатьох містах країни. Противники цієї ініціативи вважають, що влада порушує базові права громадян, які не пройшли вакцинацію, обмежуючи їх пересування. У французькій опозиції вважають, що уряду, як мінімум, слід почекати з новими обмеженнями.

В уряді Франції переконані, що розширення застосування “санітарних паспортів” дозволить ефективніше боротися з COVID-19.