fbpx

Куди Росія прибрала стратегічні бомбардувальники з “Енгельса” ‒ з’явилися супутникові знімки

Головна Сторінка » Куди Росія прибрала стратегічні бомбардувальники з “Енгельса” ‒ з’явилися супутникові знімки

У Росії з аеродрому “Енгельс-2”, що біля Саратова, зникли бомбардувальники Ту-95.

Літаки могли перемістити на летовище стратегічної авіації РФ “Оленья” у Мурманській області на півночі Росії. Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs за 21 лютого 2023 року, повідомляють “Схеми”.

Бомбардувальники з “Енгельса” прибрали після серії вибухів, у яких Росія звинувачувала Україну.

На аеродромі “Оленья” у лютому цього року появилося сім додаткових стратегічних бомбардувальників.

Загалом на летовищі нині пребуває 11 Ту-95, два Ту-160 та два Іл-78 це літаки-заправники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, навіщо РФ стягує авіацію до українських кордонів

“На фото однієї частини аеродрому за 7 жовтня знаходились лише чотири Ту-95 та п’ять Ту-160, другої частини два Ту-160. Збільшення у 2023 році кількості бомбардувальників Ту-95 та присутність двох літаків-заправників Іл-78 може свідчити про активне використання аеродрому для майбутніх атак РФ по території України. Аеродром “Оленья” розташований втричі далі від кордонів України, ніж “Енгельс-2″ під Саратовом”, ‒ йдеться у повідомленні.

На фото із супутника можна побачити, що на аеродромі “Оленья” є також 30 Ту-22. Більшість з них перебуває в північно-західній частині аеродрому. Ці бомбардувальники були там і раніше, але тепер вони розосереджені по летовищу.

“Ту-22 на аеродромі “Оленья” базувались завжди. Про те, що це лише видимість їхнього використання, говорить їхнє положення деякі борти взагалі знаходяться посеред “рульожних” доріжок аеродрому, блокуючи собою рух. Тобто вони просто імітують активну діяльність, можливо, це для того, щоб стати так званими “фальшивими цілями” для вірогідних атак. А от Ту-95 сюди цілком могли перекинути з “Енгельса-2″ для бойового використання”, сказав авіаексперт Інституту постінформаційного суспільства Анатолій Храпчинський.

Financial Times, посилаючись на дані розвідки країн-членів НАТО, повідомило 14 лютого, що РФ накопичує літаки та гвинтокрили поблизу російсько-українського кордону. Видання припустило, що таким чином російські винищувачі можуть підтримувати наступ на землі.

Росія досі має багато літаків і гелікоптерів, які може використовувати у війні проти України. Однак, авіація ‒ це передусім професійні льотчики, підготовка яких займає роки. А більшість льотної еліти російських загарбників українські захисники вже знищили, заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Generated by Feedzy