Кулеба зробив потужну заяву на засіданні Ради Україна-НАТО

Кулеба зробив потужну заяву на засіданні Ради Україна-НАТО

Україна сподівається на конструктивне рішення Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо одночасної допомоги для України та Ізраїлю.

Київ наголошує, що продовження такої допомоги є найкращим шляхом, аби уникнути необхідності надсилати в Україну війська Заходу, заявив сьогодні у Брюсселі перед початком Ради Україна-НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає “Укрінформ”.

“Україна ніколи не просила про таку участь. Політики заявляють про різні речі. Вчора мав продуктивну зустріч із міністром закордонних справ Словаччини, і ми чудово зрозуміли один одного. Він підтвердив, що ремонтний хаб для нашої важкої техніки продовжить працювати у Словаччині. Контракти між українськими та словацькими компаніями будуть продовжуватися. Не бачу тут ризику. Щодо Угорщини – почекаймо два тижні й подивімося, чим все це завершиться”, – наголосив він, відповідаючи на запитання щодо ймовірності зменшення обсягів допомоги Заходу з огляду на позиції Угорщини, Словаччини та розвиток подій на Близькому Сході.

Кулеба висловив сподівання на рішення Конгресу США, яке буде в інтересах усіх, – України, Ізраїлю та народу Америки.

“Найкращий шлях уникнути відправки своїх військових на війну – допомогти іншим країнам у веденні цих воєн. Хочу підкреслити знову: Україна ніколи не просила присутності американських військ на українській землі. Цим ми дуже відрізняємося від інших. Наша угода дуже чесна. Ви надаєте нам те, що нам потрібно, і ми будемо битися. Ми не просимо вас приносити в жертву ваших солдатів”, – підкреслив міністр.

На запитання журналістів про стратегічний “глухий кут” на фронті, очільник МЗС додав, що в Україні жодного “глухого кута” немає.

29 листопада у Брюсселі відбувається перше в історії засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

На тлі угоди щодо припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом союзники збираються посилити підтримку України у війні з Росією.

Після декількох тижнів, протягом яких акцент залишався на подіях на Близькому Сході, державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен переключив свою увагу на Україну, НАТО і Західні Балкани.

НАТО у Брюсселі планує підтвердити свою підтримку в забезпеченні захисту України через повномасштабне вторгнення росіян. Альянсом також буде розглянуто можливі шляхи пом’якшення напруженості між Косово і Сербією.

Дводенна сесія у вівторок і середу включає перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.