Україна і Китай 18 грудня у Пекіні провели політичні консультації на рівні зовнішньополітичних відомств.
Зустріч відбулася між першим заступником міністра закордонних справ України Сергієм Кислицею та помічником міністра закордонних справ КНР у ранзі заступника Лю Бінєм, повідомляє МЗС України.
“Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, окреслили плани подальших контактів на вищому і високому рівнях, а також шляхи посилення торговельно-економічної співпраці і взаємодію в межах міжнародних організацій”, – йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стармер назвав Китай національною загрозою
У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що під час консультацій відбувся детальний обмін думками щодо безпекової ситуації, спричиненої збройною агресією РФ проти України. Окрему увагу сторони приділили міжнародним зусиллям для досягнення стійкого і тривалого миру. Співрозмовники також підтвердили, що повага до суверенітету і територіальної цілісності є основою українсько-китайських відносин.
“Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, окреслили плани подальших контактів на вищому і високому рівнях, а також шляхи посилення торговельно-економічної співпраці і взаємодію в межах міжнародних організацій”, – поінформували у МЗС України.
Під час робочого візиту до Пекіна перший заступник глави МЗС України також провів зустрічі з представниками китайських експертно-аналітичних кіл і дипломатичного корпусу країн-партнерів.
Президент Росії Володимир Путін 31 серпня розпочав чотириденний візит до Китаю.
В рамках поїздки він відвідає військовий парад, присвячений 80-річчю Перемоги у Другій світовій війні, а також візьме участь у саміті Шанхайської організації співробітництва в Тяньцзіні, що триватиме з 31 серпня по 1 вересня.