Китайська Народна Республіка та Російська Федерація посилили економічне партнерство.
Через це ослаб тиск західних санкцій у сфері експортного контролю, йдеться у звіті Офісу директора Національної розвідки Сполучених Штатів Америки, який опублікувала демократична меншість Палати представників Конгресу.
“Китай став ще важливішим економічним партнером РФ після її повномасштабного вторгнення в Україну. Пекін використовує різноманітні механізми економічної підтримки Росії, які пом’якшують як вплив західних санкцій, так і заходи експортного контролю”, сказано в повідомленні.
Китай збільшив закупівлі російських енергоносіїв, зокрема нафту та газ, які були переспрямовані з Європи. Було помітно збільшено використання юаня та власної фінансової інфраструктури в комерційних відносних з РФ. Завдяки цьому російські компанії змогли здійснювати фінансові операції попри західні санкції.
Китай також надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання у воєнних цілях проти України. Йдеться про навігаційне обладнання, технології постановки перешкод та частини винищувачів.
“Із 2021 року КНР збільшила експорт напівпровідників у Росію. РФ попри жорсткі санкції та експортний контроль отримує й напівпровідники на сотні мільйонів доларів, виготовлені в США чи під американськими брендами. Розвідка не має достатньої звітності, щоб оцінити, чи Пекін навмисно перешкоджає перевіркам американському уряду експортного контролю кінцевого використання”, наголосили у звіті.
У Білому домі заявили, що протидіятимуть усім, хто допомагатиме Росії у війні проти України.
США вже запровадили цілий перелік санкцій проти третіх осіб. Ці зусилля продовжуватимуться й надалі, заявив на брифінгу у Вашингтоні речник Державного департаменту США Метью Міллер.