Лідери демократів у Палаті представників готові ухвалити ідею спікера Джонсона

Лідери демократів у Палаті представників готові ухвалити ідею спікера Джонсона

Демократи чекають, коли Джонсон опублікує точні подробиці свого плану. Ситуація ускладнюється тим, що Сенат має наступного тижня піти на двотижневі канікули.

5-ть голів Комітетів у Палаті представників підтримали план Джонсона по наданню допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Це важлива частина всередині республіканців показати, що є підтримка окрім ультраправих.

Білий дім дуже обережний в заявах по ідеї від Джонсона. Їх коментар сьогодні: “Ми чекаємо, щоб побачити план спікера у деталях і обговоримо найкращий шлях вперед із демократами Палати представників та керівництвом Сенату. Палата представників має діяти на цьому тижні, щоб підтримати Ізраїль та Україну у їхній боротьбі проти Путіна та Ірану, надати термінову гуманітарну допомогу та зміцнити безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні”.

Нардеп Ярослав Железняк нагадав, що Джонсону окрім того, що уникнути звільнення ще треба пройти спецпроцедуру по розгляду його пакету законів. А це 2/3 голосів, де більшість може бути знову (як в Бюджеті) тільки від демократів.

Стало відомо, що була ініціатива винесення питання відставки Джонсона протягом цього тижня.

У республіканців зараз перевага у два голоси. Але враховуючи що республіканці Грін і Мессіє проти Спікера, то якщо б демократи вирішили звільнити Спікера – то у них би це вийшло легко.