На період дії воєнного стану повертається можливість пацієнтам з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ відкривати лікарняний дистанційно, як це було під час пандемії.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.
“Норма дистанційної виписки медичних висновків про тимчасову непрацездатність повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення”, – сказала заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Це означає, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт має змогу звернутися до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку, пояснила.
“А лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період п’яти календарних днів”, – повідомила заступниця міністра.
Для призначення лікування лікар може також дистанційно виписати електронний рецепт.
Навіть перший електронний рецепт відтепер можна отримати без особистого прийому.
При цьому у разі, якщо дію медвисновку про тимчасову непрацездатність потрібно буде продовжити на період понад п’яти календарних днів, пацієнт обов’язково повинен буде з’явитися на особистий прийом до лікаря.
Про те, що перший електронний рецепт можна отримати без візиту до лікаря, МОЗ повідомило у жовтні.
З 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна отримати за е-рецептом. Міністерство охорони здоров’я розповіло, як дізнатися, на які ліки потрібен рецепт.
В Україні діє програма “Доступні ліки”. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безплатно або з невеликою доплатою.