Лукашенко дозволив застосовувати зброю проти громадян

Лукашенко дозволив застосовувати зброю проти громадян

У новому указі, підписаному самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, військовослужбовцям надається право застосування фізичної сили, спеціальних засобів, бойової та спеціальної техніки, а також зброї проти громадян. Це рішення посилює повноваження військових у країні та викликає занепокоєння щодо можливого збільшення насильства.

Згідно з указом, застосування зазначених засобів допускається відповідно до обстановки, характеру злочину або адміністративного правопорушення, а також особи винного, з урахуванням вимог загальновійськових статутів. Особам, щодо яких може бути застосована сила, має бути роз’яснено про можливість таких дій та надано час для виконання вимог законодавства.

Це рішення особливо тривожне на тлі минуломісячного указу Лукашенка, який дозволяє застосовувати зброю проти жінок, дітей та людей з інвалідністю у випадках збройного опору, збройного чи групового нападу, або інших дій, що загрожують життю чи здоров’ю людей.

Рішення Лукашенка викликає занепокоєння серед міжнародної спільноти, оскільки воно може вести до зловживання владою та порушення прав людини в Білорусі.

У контексті регіональної безпеки, начальник головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив про доставку перших ядерних боєголовок у Білорусь, що Росія використовує як засіб “ядерного стримування” та спробу залякати сусідні країни, включаючи Польщу та держави Балтії. Військовий експерт Дмитро Снєгирьов назвав це “геополітичною грою”, що підсилює напруженість в регіоні.