Ляшко пояснив, що відбувається з електронним рецептом

Головна Сторінка » Ляшко пояснив, що відбувається з електронним рецептом

Електронний рецепт є лише новим цифровим сервісом для зручності людей.

Рецептурна група препаратів не змінилася, сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі інформаційного телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Ми не змінили правила відпуску препаратів. Ми говоримо про те, що ми ввели додатковий сервіс, який сьогодні з’явився, електронний рецепт. Всі інші правила відпуску, контроль, який був в довоєнний період, він і залишається сьогодні такий, як і був до 24 лютого 2022 року. Ніякі нові препарати не потрапили до рецептурної групи. Не змінилася ніяка ситуація щодо посилення контролю відпуску”, сказав він.

Українці повинні звикати до цифрових сервісів, які показують прогресивність, прозорість і спрощують життя.

“Є питання довоєнного періоду, коли в нас була група рецептурних препаратів, яка повинна відпускатися за рецептом лікаря. Ця рецептурна група препаратів не змінювалася МОЗ ні до війни, ні зараз. На 1 квітня 2022 року ми планували зайти з електронним рецептом по антибіотиках. Через повномасштабне вторгнення РФ, ми відтермінували впровадження електронного рецепта як додаткового сервісу для пацієнта. При цьому електронний рецепт на програму “Доступні ліки” працює в нашій країні понад трьох років”, повідомив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дізнатися, чи є препарат рецептурним: роз’яснення МОЗ

У травні 2022 року скасували рецептурний відпуск повністю на всі ліки для того, щоб спростити хаотичну ситуацію. У серпні системна логістика аптек стабілізувалася і запустили електронний рецепт.

“Тобто у країні вже більше пів року працює електронний рецепт разом з паперовим на антибіотики та програму “Доступні ліки”. У листопаді ми скасовуємо дію постанови на безрецептурний відпуск на наркотичні лікарські засоби і також запускаємо додатковий сервіс”, зазначив Ляшко.

У МОЗ готували електронну базу для заведення реєстру рецептурних засобів у цифровий формат, щоб можна було запустити за електронним рецептом всю групу рецептурних препаратів.

“І 1 квітня 2023 року нам це вдалося і ми повернулися до системи і сказали людям: “Тепер ви можете отримати і додаткову рецептурну групу препаратів за електронним рецептом”. І цей електронний рецепт ще й спрощує нам життя, тому що якщо у людини хронічна хвороба можна зв’язатися з лікарем дистанційно і не йти до нього, бо дистанційно лікар має право, якщо є медичний засіб в електронній системі охорони здоров’я, виписати рецепт”, сказав міністр.

В Україні низку лікарських препаратів, зокрема й антибіотики, можна придбати за електронним рецептом. З 1 квітня перелік використання е-рецепта розширили.

Поширюватимуться на зареєстровані в Україні ліки, які продаються лише з дозволу чи поради лікаря за власні кошти пацієнта, повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.