Макрон змінює правила гри!

Макрон змінює правила гри!

Висловлювання президента Франції Емманюеля Макрона викликало обговорення, що допоможе Європі швидше зрозуміти необхідність активізації підтримки України.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю ELTA, як повідомляє Delfi.

Міністр зазначив, що якщо раніше відбувалися обговорення про розміщення військ західних країн в Україні серед союзників з ЄС або НАТО, то українська сторона про це не була поінформована.

“Чи маємо ми враження, що Париж став першою європейською столицею, яка відкрито визнала очевидне? Так, безумовно. Чи переживають інші столиці незручності та занепокоєння через таке визнання? Так, це також очевидно. Але дискусія, започаткована заявою з Парижа, дозволить Європі значно заощадити час на усвідомлення необхідності здійснювати більше дій”, – сказав Кулеба.

Підтримка України – “це не благодійність”, а спосіб захистити життя європейських громадян і зекономити кошти, які інакше довелося б витрачати на власну оборону, зазначив Макрон.

“Ця заява Макрона висловлює те, що всі розуміють, але бояться висловити. Він став першим, хто почав відкрито говорити про те, що, на мою думку, повинен усвідомлювати кожен розсудливий європеєць. Якщо Росію не зупинити в Україні, настане війна в Європі”, – додав Кулеба.

26 лютого Емманюель Макрон провів у Парижі саміт лідерів, де була розглянута можливість відправки до України західних військових контингентів.

У лютому президент України Володимир Зеленський підписав з Макроном двосторонній договір про гарантії безпеки для України.