Малюк обіцяв розформувати відділ, який стежив за журналістами – Зеленський

Малюк обіцяв розформувати відділ, який стежив за журналістами – Зеленський

Голова Служби безпеки України Василь Малюк обіцяв частково розформувати Департамент захисту національної державності (ДЗНД).

Журналісти Bihus.Info раніше заявляли, що саме працівники цього департаменту стежили за ними. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на слова президент Володимира Зеленського.

“Керівник ДЗНД (Роман Семенченко – Gazeta.ua) був звільнений, не зважаючи на те, чи знав він (про стеження за журналістами), чи ні. Голова СБУ Малюк навіть сказав, що розформує цей відділ. Це його справи”, заявив президент.

Ймовірно, Зеленський говорив про відділ “М” відділ щодо роботи з медіа, який входить до складу Департаменту захисту національної державності, припускає видання.

Зеленський зазначив, що “все одно, хто замовник” (стеження – Gazeta.ua).

Президент наголосив, що не хоче розбиратись це роблять правоохоронці та додав, що “слідство розбереться, хто це робив, якщо було замовлення”.

У січні в мережі YouTube з’явилося відео з телефонними розмовами нібито працівників Bihus.Info. Журналіст Денис Бігус заявив, що прослуховування і спостереження були незаконними. Редактор Bihus.Info Максим Опанасенко сказав, що за співробітниками Bihus.Info стежили щонайменше декілька місяців.

Після цього СБУ заявила, що розслідує обставини незаконного прослуховування і відеозйомки.

Журналістка Bihus.Info подала заяву до Нацполіції за трьома статтями – втручання в особисте життя, перешкоджання журналістській діяльності і порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер.