Марина Порошенко: профільна комісія Київради обговорить доступ до укриттів у медзакладах

Головна Сторінка » Марина Порошенко: профільна комісія Київради обговорить доступ до укриттів у медзакладах

Постійна Комісія Київради з питань охорони здоров’я і соціальної політики сьогодні збереться на термінове засідання і обговорить питання безпеки і доступу до укриттів у медичних закладах столиці. Про це повідомила Голова комісії, лідерка фракції “Європейська солідарність” Марина Порошенко. Вона наголосила: росія має відповісти за свої злочини проти українських дітей. Однак і чиновники та посадовці, які не забезпечили доступ громадян до укриттів, мають нести відповідальність.

“Сьогодні увесь світ буде говорити про права дітей та їхній захист. Разом з тим нинішньої ночі, як вже протягом п’ятнадцяти місяців, у центрі Європи російська федерація здійснює геноцид українських дітей, обстрілюючи наші міста та села, знищуючи житлові будинки, лікарні та школи й примусово вивозячи наших дітей на свої території. За час повномасштабної агресії 501 українська дитина загинула і близько тисячі отримали поранення різного ступеню важкості. Офіційні дані кажуть, що 16 тисяч українських дітей були незаконно депортовані до росії та на тимчасово окуповані нею території. Але насправді ця цифра є в рази більшою. Тут може йтися про сотні тисяч, бо ми знаємо про близько 100 дитячих притулків, в яких перебувало понад 30 тисяч дітей і які були вивезені на підконтрольні росії території. Там рашисти піддають наших дітей тортурам, сексуальному насильству, морять голодом та “ідеологічно перевиховують”, намагаючись стерти любов до України”, констатує Марина Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кличко ініціював відсторонення голови Деснянської РДА Києва через зачинене укриття

Вона також нагадала, що сотні тисяч українських дітей через російську агресію стали вимушеними переселенцями і живуть за тисячі кілометрів від рідного дому, втратили близьких і рідних, власне житло: “мільйони щоночі прокидаються від вибухів російських ракет і годинами ховаються в укриттях. Це все не просто порушення міжнародного права, а містить елементи злочину проти людяності”, вважає Порошенко.

“Сьогодні зусилля кожного українця, всього цивілізованого світу й усієї міжнародної спільноти мають бути спрямовані на те, щоб зупинити злочинця, покарати його і повернути нашим дітям можливість рости і розвиватися під мирним українським небом”, наголошує депутатка Київради.

“Але особливої уваги та покарання вимагає й бездіяльність наших посадовців, коли на другому році повномасштабної війни ми досі маємо випадки обмеженого доступу киян до укриттів, в результаті чого гинуть діти. Як депутат Київради та голова комісії з питань охорони здоров’я і соціальної політики не можу залишатися осторонь і вже скликала позачергове засідання Комісії щодо функціонування сховищ на території медичних закладів, а також вимагатиму від військово-цивільної адміністрації негайно розібратися з ганебними випадками зачинених бомбосховищ і не допускати подібного в майбутньому”, резюмує Марина Порошенко.

Міський голова Києва 1 червня побував на місці російського ракетного удару у Деснянському районі. За словами Кличка, зараз слідство встановлює, чи було укриття відчиненим та чи були в ньому люди.

За словами очевидців, одне з бомбосховищ у цьому районі під час повітряної тривоги було зачиненим. Прокуратура зараз проводить слідчі дії у медичному закладі.

До поліції доправили охоронця поліклініки Деснянського району Києва, де під час ракетної атаки вночі 1 червня було зачинене укриття. Охоронець мав візуальні ознаки алкогольного сп’яніння.