Міністр військового кабінету Ізраїлю подав у відставку

Міністр військового кабінету Ізраїлю Бенні Ганц подав у відставку.

Він оголосив про відставку з уряду прем’єра Беньяміна Нетаньягу через поглиблення розбіжностей у планах щодо перемоги в Секторі Гази та післявоєнного відновлення території, повідомляє ВВС.

“Нетаньягу заважає нам наблизитися до справжньої перемоги, яка є виправданням триваючої болючої кризи”, – заявив Ганц.

Він закликав Нетаньягу призначити дату виборів, а також заявив, що виходить з партії “Національна єдність”, яку очолював.

Нетаньягу відреагував на відставку Ганца:

“Зараз не час виходити з боротьби, зараз час об’єднати зусилля”.

Після оголошення про відставку Ганца ультраправий міністр національної безпеки Ітамар Бен-Гвір запросив місце у військовому кабінеті. Бен-Гвір входить до правої коаліції, яка погрожувала вийти з уряду і розвалити його, якщо Ізраїль прийме пропозицію про припинення вогню, висунуту президентом США Джо Байденом.

Бенні Ганц – генерал армії у відставці та частий критик Нетаньягу. Він був членом ізраїльського військового кабінету, куди ввійшов після нападу ХАМАС 7 жовтня. Ганц приймав ключові рішення, разом із Нетаньягу і міністром оборони Йоавом Галланом.

“Вплив Ганца в уряді широко розглядався як противага впливу ультраправих членів коаліції Нетаньягу. Його відставка не призведе до відставки ізраїльського уряду, оскільки Нетаньягу все ще матиме стабільну більшість у 120-місцевому Кнесеті з 64 депутатів”, – пише видання.

У неділю також пішов у відставку бригадний генерал Аві Розенфельд, який очолював дивізію ЦАХАЛу в Газі. Він став першим бойовим командиром ЦАХАЛу, який пішов у відставку після початку війни.

Лідери країн G7 підтримали план припинення вогню в Секторі Гази, який запропонував президент США Джо Байден. Вони вважають, що запропонована угода призведе, зокрема, до звільнення всіх заручників.

Влада Ізраїлю зробила нову пропозицію щодо закінчення війни в Секторі Гази. Йдеться про припинення вогню, виведення військ та звільнення всіх заручників. Відповідну пропозицію повідомив президент Сполучених Штатів Джо Байден. Також текст угоди було передано бойовикам ХАМАС.