Може призвести до безгрошів’я: що категорично не можна сьогодні робити

18 грудня віряни вшановують святителя Модеста, який все своє життя присвятив Богу.

Модест народився у VII столітті в місті Севастії Каппадокійській у Малій Азії. Виховували його в християнських традиціях і з ранніх років хлопчик вирішив присвятити своє життя служінню Богу. Тому, коли подорослішав, постригся в ченці.

Спочатку він став настоятелем монастиря святого Феодосія Великого (Палестина). Якраз у цей час розгорілася війна з перським царем Хозроєм – було вбито 90 тис. християн, а християнські храми зруйновано. Єрусалимський патріарх Захарія та інші разом із Хрестом Господнім потрапили в полон. Тому Модесту доручили тимчасово керувати Єрусалимською Церквою. Він почав відновлювати зруйновані святині, відновив храм Гробу Господнього. Незабаром Модеста призначили патріархом Єрусалимської церкви. Помер святитель у глибокій старості, у 97 років.

Прикмети

Мороз цього дня – залишок зими буде сніжним і теплим;

снігурі співають – до снігопаду;

вітер західний або південно-західний – до потепління;

сніг осів під ногами – чекай відлиги.

Що не можна робити

Лаятися і лихословити;

відмовляти в допомозі;

влаштовувати гучні застілля, п’янки, порушувати інші правила посту.

За старих часів вважалося, що цього дня гуляє нечисть, тому заборонялося залишати на видному місці ножі.

Не можна штопати одяг – будеш протягом цілого року виправляти помилки. Не слід брати гроші в борг і давати комусь у борг – до бідності та розорення.

Увечері взагалі не варто виносити з дому старий одяг, взуття та сміття – разом із ними можна винести удачу.

Що можна робити

Святого Модеста вважають покровителем домашньої худоби, тому святителю моляться за захист тварин від холоду, голоду та загибелі, а також за благополуччя і процвітання господарства. На іконах святого Модеста часто зображують зі святими Флором, Лавром і Власієм, до яких підносять молитви про те саме.

Цього дня прийнято просити пробачення та пробачати.

З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар багато дат свят зсунулися на 13 днів раніше. Старий Новий рік – не є церковним святом, тому його дата не зсувається, а залишається колишньою. Старий Новий рік 2024 відзначатимуть в ніч із 13 на 14 січня.

Але є один нюанс. На цей день припадало свято свято Меланки 13 січня і свято Василя 14 січня. Ці свята змістились у датах і за новим церковним календарем вони припадають на 31 грудня і 1 січня відповідно. Саме в ці дні зустрічайте щедрувальників та посівальників.